Hlavní obsah
Živnostenský úřad v Bohumíně je za nouzového stavu otevřen v pondělí od 9 do 12 hodin a ve středu od 14 do 17 hodin. Foto: Pavel Čempěl

V Bohumíně pomůžou živnostníkům s žádostí o ošetřovné

Desítky až stovky živnostníků z Bohumínska by mohly využít možnosti čerpat během nouzového stavu ošetřovné na nezletilé děti. Žádost musí podnikatelé zaslat přímo ministerstvu průmyslu a obchodu. S vyplněním jim pomůže živnostenský úřad bohumínské radnice.

Živnostenský úřad v Bohumíně je za nouzového stavu otevřen v pondělí od 9 do 12 hodin a ve středu od 14 do 17 hodin. Foto: Pavel Čempěl
V Bohumíně pomůžou živnostníkům s žádostí o ošetřovné

„Jsme připraveni sepisovat žádosti s živnostníky, stejně tak jim poskytneme nadepsané obálky s adresou ministerstva se zvláštním označením. Živnostenský úřad za ně ale žádosti zasílat na ministerstvo nemůže, to si musí zajistit sami,“ uvedla Aneta Ferfecká z právního a živnostenského odboru bohumínské radnice.

Otevřeno pro veřejnost má radnice v pondělí od 9 do 12 hodin, ve středu od 14 do 17 hodin. Pro zájemce o e-mailovou komunikaci zřídil bohumínský úřad speciální adresu pro nouzový stav zivnost@mubo.cz. V případě, že živnostníci chtějí přijít osobně, měli by s sebou mít potvrzení o uzavření školského zařízení či jiného zařízení.

Podpora je určena pro všechny osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), které svou podnikatelskou činnost vykonávají jako hlavní výdělečnou činnost. Dotace se týká osob, které pečují o dítě mladší 13 let, případně o zdravotně postiženou osobu bez omezení věku. Podmínkou však je, že příspěvek či jinou formu kompenzace nesmí čerpat žádná jiná osoba.

Formulář si lidé mohou stáhnout z webu Ministerstva průmyslu a obchodu. Podání žádosti je možné prostřednictvím datové schránky, e-mailu s elektronickým podpisem nebo zasláním originálu žádosti s podpisem poštou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků