Hlavní obsah
Staré výtahy nahrazují nové, moderní. Foto: Pavel Čempěl

V Bohumíně mění ve velkém staré výtahy za nové moderní

Staré výtahy nahradí v Bohumíně nové, moderní. Plošná modernizace odstartovala už vloni na podzim a město se chystá na další etapu, kterou spustí ještě letos v létě. Dohromady tak deset městských věžáků dostane rovnou dvacítku nových výtahů. Plošná výměna přijde město na 21 miliónů korun.

Staré výtahy nahrazují nové, moderní. Foto: Pavel Čempěl
V Bohumíně mění ve velkém staré výtahy za nové moderní

„Plošné opravy se nám osvědčily. Díky nim už mají všechny městské domy nová okna a zateplené fasády dostaly všechny věžáky a paneláky. Velkou poptávku jsme ze strany nájemníků zaznamenali po nových výtazích, lidé si velmi často a opakovaně stěžovali na jejich poruchovost, a tak jsme se opět pustili do osvědčeného modelu hromadné rekonstrukce,“ uvedl místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

Do první várky výměny se dostala pětice věžových domů v centru Bohumína v ulici Svatopluka Čecha a na sídlišti u transformátoru (Mírová, Nerudova, Osvoboditelů), v nichž šlo ještě o původní zařízení ze šedesátých až devadesátých let minulého století. Dohromady se v nich mění deset výtahů, v každém domě po dvou. Práce v tuto chvíli finišují. 

Nové zdviže jsou nejen bezpečnější, ale také prostornější a vybavenější. „Výtahy jsou moderní, mají automatické dveře, takže nehrozí, že kabina někde uvízne, protože vnitřní dveře někdo zapomněl zavřít. Navíc jsou vybaveny i bezpečnostními kamerami a zrcadly,“ řekla Jitka Ptošková, vedoucí odboru rozvoje a investic bohumínské radnice.

„Rekonstrukce“ cílí nejen na modernizaci a splnění současných norem, ale zároveň chce i navýšit kapacitu výtahů. „Kde to rozměry šachty umožní, tam volíme větší zařízení s vyšší nosností. Chceme maximálně využít veškerý prostor, doplnila Ptošková. Staré zdviže se demontují, vybourají a do výtahového prostoru se instaluje celý systém zcela nový. Od vodicích lišt, přes lana, motory i samotnou kabinu. Zároveň se mění i vstupy do výtahů, ty dostávají novou dlažbu.

V létě dojde k instalaci dalších deseti výtahů v pěti městských věžácích v ulicích Jateční, Čs. armády, Štefánikova a na třídě Dr. E. Beneše.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků