Hlavní obsah
Foto: Adam Halmoši

V areálu Na Dračkách vyrostou byty, odhadovaný výnos je přes miliardu korun

V Praze 6 má vyrůst přes 130 bytů v areálu Na Dračkách. Podívejte se, jak mají vypadat. Stavět je má společnost SNEO, ta areál spravuje a celý jej má z minulosti od společnosti FIMOS.

Foto: Adam Halmoši
V areálu Na Dračkách vyrostou byty, odhadovaný výnos je přes miliardu korun

Společnost FIMOS, a. s. v areálu působila od roku 1991. V roce 1997 byla uzavřena se společností FIMOS nájemní smlouva. Jednalo se o průmyslový areál uvnitř rezidenční bytové zástavby, jak na vedení společnosti SNEO, tak i na městskou část docházela řada stížností na neúnosný hluk a prach z provozu areálu, zejména pak na podnájemce, např. firmu zajišťující autodopravu, která v areálu parkovala stavební techniku a jejíž provoz nejvíce znepříjemňoval život tamním obyvatelům.

Hledaly se proto cesty, jak areál lépe využít. Cesta k areálu pro SNEO začala přes odkup 100 procent akcií od společnosti FIMOS. To projednávalo v prosinci 2008 zastupitelstvo a doporučilo tehdejší radě schválit, že společnost SNEO odkoupí 100 procent akcií společnosti FIMOS za částku 75 miliónů korun.

Konečná částka kupní ceny za akcie a. s. Fimos ve výši 75 miliónů korun byla výsledkem několika jednání obou smluvních stran. Za SNEO to byl čtyřčlenný vyjednávací tým složený po jednom ze zástupců 4 politických stran. S touto částkou a odkupem akcií téměř jednomyslně souhlasilo 32 zastupitelů včetně zastupitelů z řad tehdejší opozice.

Podkladem pro stanovení ceny akcií byl odborný posudek nezávislé a renomované společnosti Deloitte. Koupí akcií společnosti Fimos byl naplněn záměr „vyvázat se“ z nájemní smlouvy, která byla v západní části areálu uzavřena na dobu 20 let. Bez možnosti ukončení nájemní smlouvy by nebylo možné průmyslový areál přestavět na bytový komplex dříve než po roce 2017.

Co se s pozemkem děje dnes. Není pravdou, že se v areálu nic neděje a že Praha 6 a její občané přicházejí o peníze. Celkový zisk z provozování areálu je za roky 2009 – 2013 téměř 26,5 miliónu korun. V uplynulých měsících probíhala příprava pozemku pro zahájení stavby, například probíhaly demoliční práce, odvoz toxického odpadu z místa atd.

V areálu se bude stavět. Na výstavbu bytových domů bylo vydáno pravomocné stavební povolení dne 28. 3. 2012. Je zpracována projektová dokumentace a mají zde být vybudovány 2 bytové domy, každý se čtyřmi sekcemi a dvěma patry podzemních garáží. V prvním bytovém domě by se mělo vystavět celkem 64 bytů a 92 parkovacích stání a v druhém bytovém domě 68 bytů a 90 parkovacích stání. Podle odhadů se počítá po zahájení prodeje bytů s výnosem přes 1 miliardu korun!

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků