Hlavní obsah
Staveniště v areálu bývalého pivovaru Foto: www.plzen.eu

V areálu bývalého plzeňského pivovaru vzniká nový areál pro podporu podnikání

Město Plzeň buduje v areálu bývalého pivovaru Světovar na Slovanech vědeckotechnický park TechTower, jenž má poskytovat komplexní služby a prostory pro vybrané inovační firmy, podporovat začínající společnosti a mladé podnikatele.

Staveniště v areálu bývalého pivovaru Foto: www.plzen.eu
V areálu bývalého plzeňského pivovaru vzniká nový areál pro podporu podnikání

Vznikne rekonstrukcí objektu bývalých ležáckých sklepů a budovy správní vily. Stavba odstartovala loni v prosinci, měla by být hotová do konce roku 2021. Hodnota zakázky představuje 640 milionů korun, pro letošní rok na ni město uvolnilo 360 milionů korun.

Na rekonstrukci město získalo dotaci ze strukturálních fondů Evropské unie ve výši 181 milionů korun prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

V současné době stavebníci v objektu vily dokončují bourací práce a v prvním podzemním podlaží budují novou kanalizaci. V prvním nadzemním podlaží osmipodlažního objektu bývalých ležáckých sklepů betonují podklady pro podlahy, provádějí pískování železobetonových konstrukcí a montují uchycení ocelové konstrukce nových stropů.

„Jsem rád, že město bude moci nabídnout další prostory sloužící pro rozvoj inovačního podnikání, o něž je z řad firem i technicky zaměřených studentů středních a vysokých škol velký zájem. Snažíme se dlouhodobě různými projekty podporovat technické vzdělávání, posilovat zájem o tyto obory a nabízet atraktivní pracovní příležitosti mladým lidem, aby neodcházeli za prací jinam, ale našli v Plzni kvalitní zázemí,“ uvedl plzeňský primátor Martin Baxa.

„Z pozice starosty Slovan i jako obyvatele Slovan mě těší, že město tento záměr realizuje. Jde o důležitou lokalitu, kterou je zapotřebí do života našeho obvodu začlenit,“ uvedl starosta druhého plzeňského obvodu Lumír Aschenbrenner.

„Vytvořili jsme fungující ekosystém, skrze nějž podporujeme zájem dětí a mladých lidí o technické obory, přičemž začínáme již u dětí od 6 let. Studentům a absolventům, kteří mají ambice podnikat, pomáháme v rozjezdu vlastního businessu. V TechTower najdou startupisté nejen kvalitní zázemí v podobě kancelářských prostor a dílen, mohou se v rámci komunity navzájem inspirovat a růst. My jim samozřejmě budeme tak jako doposud poskytovat pomoc v oblastech, které jsou při zakládání vlastního podnikání stěžejní – například poradenství v oblasti práva, podnikatelského plánu, nebo marketingu, můžeme je finančně podpořit při výrobě prototypu a podobně, možností je mnoho,“ vysvětlil Luděk Šantora, ředitel Správy informačních technologií města Plzně, která za celým projektem TechTower stojí.

V hlavní budově přestavěné z ležáckých sklepů vzniknou kancelářské prostory, prototypové dílny, laboratoře, konferenční sál, zasedací místnosti včetně stravovacích prostor s kuchyňským zázemím. Ty budou sloužit novým, rychle se vyvíjejícím firmám, takzvaným startupům, a již fungujícím společnostem, které podnikají v inovativních oborech.

V bývalé vile pak vznikne zázemí pro dětskou skupinu zdejších zaměstnanců s kapacitou 24 dětí, včetně venkovní zahrady.

Stavbu provádí sdružení GEOSAN GROUP a.s. a Pohl CZ a.s.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků