Hlavní obsah
Foto: Zlínský zámek o.p.s.

Učení kabaly odhalí na zámku ve Zlíně fotografie Vladimíra Bruntona

Unikátní fotografie autora Vladimíra Bruntona, vyhotovené na ručním papíře a představující spirituální cesty kabaly, ukáže na zámku ve Zlíně výstava „Odhalená Kabala“. Otevřena bude slavnostní vernisáží ve čtvrtek 5. března v 17 hodin. Výstava potrvá do 23. dubna.

Foto: Zlínský zámek o.p.s.
Učení kabaly odhalí na zámku ve Zlíně fotografie Vladimíra Bruntona

Jak vnímáme realitu? Vývoj tužeb člověka. Vývoj lidstva a naše budoucnost z pohledu kabaly. Tři části výstavy „Odhalená Kabala“ jednoho z nejoriginálnějších českých fotografů se věnují nejstarším principům stvoření světa a evoluce a ztvárňují historii, současnost a systém učení autentické kabaly.

„Na rozdíl od mystických směrů, které neprávem používají název kabala, je původní autentická kabala vědou. Její vysvětlení zákonů přírody a lidského vývoje je opřeno o důkazy a dosažené zkušenosti hlavních představitelů kabaly. Popisují zákonitosti vyšších světů, které postupně poznávají, a které ovlivňují ten náš, fyzický,“ popisuje filozofii výstavy sám autor.

Vladimír Brunton vystavuje po celém světě a pro jeho práci je charakteristický jedinečný postup zpracování fotografií. Své snímky přenáší na japonský ruční papír z vlastní produkce nebo na plátna, a to starými fototechnikami za pomoci slunce a přírodních sloučenin. To pak umožňuje obrazu měnit vzhled podle prostředí, ve kterém je pověšen.

„Jde o autorovu originální techniku, díky níž je jeho dílo rozpoznatelné na první pohled. Zároveň navozuje nostalgickou atmosféru starých časů,“ doplnil ředitel Zlínského zámku o.p.s. Martin Pášma.

Zlínské publikum bude mít možnost navštívit výstavu „Odhalená Kabala“ od 5. března do 23. dubna ve 2. nadzemním podlaží zámku. Otevírací doba je úterý - neděle, od 10 – 17 hodin, jednotné vstupné činí 50 Kč. Výstavu doplní i přednáška dne 14. března v 17 hodin a komentované prohlídky s autorem 26. března a 9. dubna vždy v 17 hodin.

Další informace na zlinskyzamek.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků