Hlavní obsah
Starší žáci Brna Foto: KK Brno

Třetí kolo korfbalové žákovské ligy vyznělo nejlíp pro Kutnou Horu a Prostějov

V nejvyšší žákovské korfbalové soutěži zůstává stoprocentní Kutná Hora, Prostějov vede tabulku.

Starší žáci Brna Foto: KK Brno
Třetí kolo korfbalové žákovské ligy vyznělo nejlíp pro Kutnou Horu a Prostějov

Korfbalová liga starších žáků pokračovala o víkendu v Kutné Hoře a v Brně kompletním třetím kolem.

Ve středočeském miniturnaji se nejvíc dařilo domácímu celku, který přehrál 11:7 Nový Lískovec a 11:8 České Budějovice. Duel hostujících týmů pak vyzněl 9:5 pro Jihočechy. 

V brněnském klání pak zářil Prostějov, který vyhrál 11:7 s domácím Korfbalovým klubem a přejel 10:2 Náchod. Zápas dvou celků, které se letos představily poprvé, tedy Brna a Náchodu, skončil těsnou výhrou 7:6 pro náchodské korfbalisty.

Miniturnaj v Kutné Hoře

Odehráli vyrovnané zápasy, přesto jsou dál stoprocentní. Žáci Kutné Hory vyhráli další dvě utkání a letos ještě neprohráli. Jak s Novým Lískovcem, tak s Českými Budějovicemi však neměli snadnou práci. Pokaždé o výhře rozhodli až ve druhé části střetnutí.

„Už třetí utkání ze čtyř jsme museli otáčet z nepříznivého stavu a jsem rád, že jsme všechny nakonec zvládli. Hráči naštěstí reagují na moje pokyny, zbytečně nepanikaří a nevymýšlejí blbosti, když se nedaří. Pořád máme problémy s proměňováním šancí, kterých si vytvoříme vždy víc než soupeř. Díky dobrému doskoku máme ale dost příležitostí na opakovanou střelbu. Zapracovali jsme na obraně, která se dost zlepšila,“ shrnul kutnohorský kouč Jiří Šuhaj.

Vyrovnané utkání se odehrálo i mezi dvěma hostujícími týmy. České Budějovice však přece jen měly trochu navrch a připsaly si alespoň jeden víkendový triumf.

„Výsledkově sice naše zápasy vypadají vyrovnaně, je však pravda, že jsme byli vždy pozadu. Do Kutné Hory jsme přijeli bez tří hráčů a moc jsme nevěděli, co dělat. Ztráceli jsme spoustu balonů a ani obvyklí střelci nás moc nepodrželi,“ přemítal o důvodu dvou porážek kouč Nového Lískovce Jakub Pernica.

Miniturnaj v Brně

Poslouchali trenéra a to se jim vyplatilo. Prostějovští žákovští korfbalisté v klání v Brně uzmuli dvě výhry a vedou tabulku. Ze šesti letošních duelů nevyhráli jen jednou, Kutná Hora má však dvě střetnutí k dobru. V neděli měli Hanáci nejvíc problémů s domácím celkem, který zlomili až v poslední čtvrtině.

„Trenér nás v průběhu zápasu nabádal, abychom víc stříleli. Poslechli jsme ho a začalo se dařit,“ usmál se prostějovský korfbalista Vojtěch Ošťádal.

Velká přetahovaná se odehrála v posledním utkání dne, když Brno i Náchod bojovalo do posledního dechu. Průběh byl velmi vyrovnaný, každý koš soupeř ihned oplatil srovnáním. Náchod pak rozhodl až minutu před koncem a slaví první výhru sezony. Brňané si na ni naopak musejí počkat.

„Týmy na sebe neustále šlapaly. Šlo o defenzivní utkání, k vidění i tak bylo pár pěkných zákroků. Těsně před koncem jsme ještě měli několik šancí na vyrovnání, bohužel jsme však žádnou neproměnili,“ litoval brněnský asistent trenéra Martin Skála.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků