Hlavní obsah
Stoletá Hedvika Hlaváčová z Bohumína oslavila 100. narozeniny v kruhu svých nejbližších. Foto: Jana Končítková

Starobohumínská patriotka Hedvika Hlaváčová oslavila sto let

Obklopena rodinou i obyvateli a zaměstnanci ze seniorského Domova Cesmína oslavila ve čtvrtek 10. ledna úctyhodné sté narozeniny Hedvika Hlaváčová ze Starého Bohumína. Její život je spjatý s touto nejstarší městskou částí Bohumína, kde vychovala dva syny, pracovala a dodnes tu bydlí.

Stoletá Hedvika Hlaváčová z Bohumína oslavila 100. narozeniny v kruhu svých nejbližších. Foto: Jana Končítková
Starobohumínská patriotka Hedvika Hlaváčová oslavila sto let

U slavnostního přípitku, při němž nechyběli ani zástupci města, nakonec vyměnila šampaňské za svůj oblíbený vaječný koňak. Oslavenkyně už pět let žije v bohumínském Domově Cesmína, jen kousíček od místa, kde celý život pracovala.

„Maminka po válce nastoupila do kuchyně místní nemocnice, kde zůstala až do důchodu, a dokonce ještě v důchodovém věku tam vypomáhala,“ svěřili se její synové Vítězslav a Bohumil, kteří na oslavu dorazili i s manželkami.

Právě rodina je Hedvice Hlaváčové velkou oporou, všichni ji pravidelně navštěvují. Sama pochází ze čtyř sourozenců a byla dvakrát vdaná. „Vždy dbala na to, aby měla pečlivě uklizeno, navařeno a napečeno a byla obhospodařená zahrádka,“ dodali členové její rodiny.

Jubilantka se i ve svých sto letech těší dobrému zdraví a na svůj věk vůbec nevypadá. „Vždyť má méně vrásek než já, a to je o třicet let starší. Celý život používala mandlový krém,“ usmívá se její snacha. Jen se sluchem je to u paní Hedviky už horší. Přesto se zajímá o vše, co se kolem ní děje a z rodinných příslušníků ráda vyzvídá novinky.

Díky tomu, že celý život pracovala v kuchyni, je zvyklá mít pestrý jídelníček a nepohrdne žádným pokrmem. „Já mám ráda opravdu všechno,“ přitakala. Pracovnice domova na ni však prozradily, že přece jen existuje jídlo, které paní Hedvice nechutná. Je jím mleté maso.

Mezi gratulanty, kteří se v Domově Cesmína sešli, nechyběli ani zástupci města. Oslavenkyni popřáli a květiny spolu s dárkovým košem předali tajemnice městského úřadu Dagmar Fialová a předseda komise pro občanské záležitosti Vilém Bannert.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků