Hlavní obsah
Do sběrného dvora v Bohumíně míří i přes karanténu davy lidí. Foto: Pavel Čempěl

Sběrné dvory v Bohumíně najíždějí od soboty na plný provoz

Městské sběrné dvory v Bohumíně se od soboty vrací k normálnímu provozu. Až dosud fungovaly kvůli hrozbě koronavirové epidemie v omezeném režimu a o víkendu měly zavřeno. Veřejnost do nich i přesto mířila s nepotřebnými věcmi a bioodpadem ze zahrádek. Rekord padl toto pondělí, kdy dorazilo 120 lidí.

Do sběrného dvora v Bohumíně míří i přes karanténu davy lidí. Foto: Pavel Čempěl
Sběrné dvory v Bohumíně najíždějí od soboty na plný provoz

„Vyhlášený nouzový stav nám naštěstí nenařídil sběrné dvory uzavřít. Byli jsme jedni z mála v okolí, kteří je měli v provozu. Naše důvody byly jasné. Lidé byli doma, uklízeli, začali pracovat na zahrádkách. Nechtěli jsme, aby nám ve městě kvůli zavření dvorů začaly vznikat černé skládky, které bychom pak stejně museli likvidovat,” informoval ředitel technických služeb BM servisu Marek Pieklo.

„A tak jsme fungovali pořád, jen jsme zkrátili otevírací dobu, zpřísnili pravidla a omezili počet lidí v jednom okamžiku na minimum, abychom eliminovali riziko. Tuto sobotu se už vracíme k běžnému režimu, samozřejmě za stále stejných protikoronavirových opatření. Všichni musí mít ochranu dýchacích cest a pohyb uvnitř areálů budeme regulovat tak, aby se tam nenacházelo najednou větší množství lidí,“ uvedl Marek Pieklo s tím, že v drtivé většině případů lidé opatření chápou, jsou maximálně zodpovědní a pravidla respektují.

Návštěvnost stabilního sběrného dvora v době karantény týden co týden rostla. Nejprve jeho pracovníci odbavili denně padesát lidí, pak sedmdesát, devadesát a tento týden už překročila stovku. Před jeho branami se tvořily fronty aut čekajících v bezpečné vzdálenosti.

„Nejčastěji Bohumíňáci odevzdávali posekanou trávu, listí, ořezy ze stromů a keřů. Často přiváželi i velkoobjemový odpad, hlavně starý nábytek nebo nepotřebné věci po domácím úklidu. Zájem teď kvůli příznivému počasí určitě neklesne. Naopak čekáme, že v době jarního úklidu domácností a zahrádek se nám návštěvnost ještě zvýší,“ dodal Pieklo.

V Bohumíně fungují dva sběrné dvory – stabilní a mobilní. Stabilní se nachází v areálu technických služeb BM servisu v Koperníkově ulici 1185. Otevřen bude od soboty 25. dubna ve všední dny od 8 do 17 hodin, o sobotách od 8 do 14 hodin. Loni město na jeho provoz vynaložilo 4 miliony korun.

Mobilní sběrný dvůr pendluje od jara do podzimu mezi všemi městskými částmi a lidé ho najdou na devíti stanovištích hned dvakrát do roka. Vždy se zde zdrží na 14 dní a pak putuje do další lokality. Jeho provoz stojí radnici 700 tisíc korun. Ve všední dny bude od soboty 25. dubna fungovat od 10 do 17 hodin, v soboty od 8:30 do 15 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků