Hlavní obsah
Gepardí koťata jsou hravá Foto: Petr Hamerník, zoo Praha

Pražská gepardí čtyřčata byla pro zoo překvapením

Mezinárodní den gepardů připadá na 4. prosince a prostřednictvím Fondu na ochranu gepardů (CCF) připomíná nutnost chránit tohoto nejrychlejšího savce na světě. Dnes je totiž kriticky ohroženým zvířetem. Pražská gepardí čtyřčata se mají čile k světu, Savannah je výborná máma.

Gepardí koťata jsou hravá Foto: Petr Hamerník, zoo Praha
Pražská gepardí čtyřčata byla pro zoo překvapením

Jedenadvacátého listopadu se v Zoo Praha narodila gepardí čtyřčata. Na svět je 21. listopadu přivedla tříletá samice Savannah a první, nejkritičtější období, mláďata již zdárně překonala.

Savannah přišla do Zoo Praha v říjnu roku 2013 a v květnu letošního roku k ní přibyli samci Ben a Jerry, oba narození v Ebeltoftu 2. května 2012.

Mláďata jsou docela překvapením

„Vzhledem k nízkému věku obou samců jsme dávali úspěšnému zabřeznutí relativně nízkou šanci. Mláďata jsou proto trochu nečekanou, ale o to radostnější novinkou. Stejně tak i to, že se o ně Savannah, která je prvorodička, velmi dobře stará,“ uvedl kurátor chovu savců Zoo Praha Pavel Brandl.

Pražská zoo chová gepardy od roku 1933, první mláďata se podařilo odchovat v roce 1972. Samice Brita se tehdy hned napoprvé projevila jako vzorná matka a v průběhu let porodila celkem 27 potomků, z nichž většinu úspěšně odchovala. Celkově se v pražské zoo narodilo dosud 58 gepardů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků