Hlavní obsah
Prostějov (v černožlutém) doma remizoval se Šenovem. Foto: Jan Pařík

Po čtvrtém kole dorostenecké korfbalové ligy dělí první čtyři týmy tabulky jen bod

V dorostenecké lize to vypadá na pěknou melu. Donedávna jisté korfbalisty Českých Budějovic totiž kosí zranění, čehož využily Prostějov a Šenov a po nedělním čtvrtém kole se vyhouply do čela tabulky.

Prostějov (v černožlutém) doma remizoval se Šenovem. Foto: Jan Pařík
Po čtvrtém kole dorostenecké korfbalové ligy dělí první čtyři týmy tabulky jen bod

Jihočeši jsou však jen o bod zpět a nově se k nim bodově dotáhl Náchod, jemuž parádně vyšlo poslední dějství, když porazil právě mladé hráče Českých Budějovic a Brno.

MINITURNAJ V PROSTĚJOVĚ

V Prostějově se při odřeknutí účasti Nového Lískovce odehrál jen jeden duel, ale stál za to. Domácí Hanáci dlouho nemohli najít zbraň na nabuzený Šenov a už to vypadalo, že si odvezou cennou výhru ze hřiště přímého konkurenta o přední příčky tabulky. Černožlutí se však nevzdali a deset vteřin před koncem z penalty vyrovnali na konečných 13:13.

Aneta Lešanská (trenérka, Prostějov): „Nový Lískovec se omluvil kvůli údajné velké marodce. Uvidíme, jak to vyřeší technická komise. Se Šenovem jsme od začátku prohrávali, ale postupně jsme se lepšili, a to vyústilo až ve vyrovnání pár vteřin před koncem. Hrdinou okamžiku se stal Vojta Ošťádal, který penaltu za faul vybojoval a poté i proměnil. Za remízu můžeme být rádi.“

Prostějov SK RG U19 - Brno KK Nový Lískovec U19 - 7:0 (kontumace)

Brno KK Nový Lískovec U19 - Šenov KC-ZŠ U19 - 0:7 (kontumace)

Prostějov SK RG U19 - Šenov KC-ZŠ U19 13:13

MINITURNAJ V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH

Brno vadne, Budějovice marodí a Náchod vzkvétá. Tak lze stručně popsat aktuální situaci u třech celků, které se v neděli utkaly na jihu Čech. Náchod nejprve bez problémů přehrál brněnský Korfbal klub a následně si po velkém boji poradil i s domácími, pro které prohra znamenala třetí neúspěch v sezoně.

Zraněními zdecimované Budějovice, které doma nastoupily jen v sedmi hráčích, mohou být rádi za výhru nad Brnem, kterému čtvrté kolo vůbec nevyšlo a postupně klesá tabulkou.

Petr Pešák (trenér, České Budějovice): „Výhra nad Brnem je bezva, další zranění je však hodně nepříjemné. Bohužel Barča Buzková laboruje s kotníkem už od začátku sezony a tentokrát už nevydržel. Nenastoupil ani zraněný Marek Štěpánek nebo Verča Hrouzková a v průběhu zápasů se nashromáždily další bolístky jako naražené prsty a další pohmožděné kotníky. Vůbec mě to netěší, protože v první řadě chci mít hráče zdravé - bohužel taková je naše aktuální situace. Co se týče zápasu s Náchodem, myslím, že minimálně bod by nám slušel a hráči si ho za výkon rozhodně zasloužili. Po závěrečném hvizdu je za předvedenou bojovnost ocenili i fanoušci.“

České Budějovice KCC Sokol U19 - Brno KK U19 14:10

SK Plhov Náchod U19 - Brno KK U19 21:13

České Budějovice KCC Sokol U19 - SK Plhov Náchod U19 9:11

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků