Hlavní obsah
Vloni se v Bohumíně do soutěže Plave celé město zapojilo 992 lidí, což byl republikový rekord. Foto: Pavel Čempěl

Plavecká "masovka" je po roce opět tady, Bohumín se utká s 27 městy

Už potřinácté půjdou Bohumínští hromadně do plavek. A to kvůli tradičnímu celorepublikovému závodu Plave celé město. Ten startuje ve středu 2. října od 6 do 20 hodin večer ve zdejším aquacentru v Koperníkově ulici.

Vloni se v Bohumíně do soutěže Plave celé město zapojilo 992 lidí, což byl republikový rekord. Foto: Pavel Čempěl
Plavecká "masovka" je po roce opět tady, Bohumín se utká s 27 městy

Do plaveckého klání se zapojí všechny generace – děti, pracující i senioři. Ti všichni budou bojovat nejen o obhajobu minulých prvenství, ale zároveň se budou snažit pokořit vlastní rekord z roku 2014 v počtu plavců. A ten není vůbec malý – 1 142 lidí. Vloni Bohumínu scházelo k překonání na 150 soutěžících.

„I když míváme v počtu soutěžících rekordní účast a do závodu se zapojuje asi tisícovka lidí, tak se nám zatím nepodařilo překonat vlastní rekord. Rozhoduje proto opravdu každý plavec. Na věku, ani plaveckém výkonu příliš nezáleží, jde o chuť zapojit se do týmové hry. Všichni budou mít vstup zdarma a jako poděkování od nás obdrží ještě volňáska pro další vstup. Vítáme všechny, rodiny s dětmi, party kamarádů nebo kolegů z práce, zkrátka ty, kteří se rozhodnou bojovat ve středu za Bohumín,“ uvedla za organizátory Veronika Sochová z bohumínského aquacentra.

Pro účast v soutěži stačí jakýmkoliv stylem a tempem absolvovat povinných sto metrů, což jsou v bohumínském aquacentru čtyři bazény. Bojovat za bohumínské barvy mohou i ti, kteří ve městě nebydlí, ale jezdí si sem pravidelně zaplavat.

Po absolvování závodní stovky si už plavci mohou užívat tobogánu, vířivky či relaxačního průplavového bazénu. Pořadatelé mezitím ohodnotí jejich výkony podle soutěžních bodovacích tabulek, které jsou přizpůsobeny věku a pohlaví. Každý účastník tak může pro Bohumín získat 1 až 28 bodů. Na nejrychlejší, nejmladší a nejstarší plavce i plavkyně čekají kromě volňásků do aquacentra i zajímavé ceny.

„Soutěžím každý rok, takže  v bazénu nebudu chybět ani letos, chystám se jít plavat hned  v šest ráno. A pevně věřím, že Bohumíňáci opět zbytku republiky dokáží, že jsou bojovníci, kteří táhnout za jeden provaz. Těším se, s kým se tak brzy v aquacentru potkám,“ uvedl bohumínský starosta Petr Vícha.

Plavecká soutěž měst probíhá pod záštitou České unie sportu. Vznikla v roce 1992 a letos se uskuteční už 28. ročník. Nejúspěšnější města v každé kategorii obdrží diplom a prestižní pohár. Bohumín se do soutěže zapojuje už potřinácté, devětkrát v ní (kategorie město do 50 tisíc obyvatel) přitom zvítězil. Letos je do ní přihlášeno 28 měst.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků