Hlavní obsah
Dárkový poukaz - podpořte týden učitele v Zimbabwe Foto: Iveta Pešatová

Odstartoval nový projekt Darujme vzdělání, pomoci lze dárkovými poukazy

Nový projekt DARUJME VZDĚLÁNÍ! odstartoval ve středu 28. listopadu. Zakoupením dárkových poukazů na stránkách www.darujmevzdelani.cz lze podpořit vzdělávání v rozvojových zemích. Dárkové poukazy jsou koncipovány tak, aby odstranily konkrétní překážky, které v dané lokalitě brání rozvoji vzdělání.

Dárkový poukaz - podpořte týden učitele v Zimbabwe Foto: Iveta Pešatová
Odstartoval nový projekt Darujme vzdělání, pomoci lze dárkovými poukazy

Salesiánská asociace Dona Boska (SADBA) se zabývá rozvojovou pomocí a prací s dobrovolníky již 7 let. Projekt DARUJME VZDĚLÁNÍ je reakcí na problémy, se kterými se dobrovolníci SADBY v rozvojových zemích denně setkávají.

„Na základě našich mnohaletých zkušeností s pomocí dětem v rozvojových zemích samozřejmě vnímáme vzdělání jako zcela klíčové pro to, aby se v dané lokalitě něco změnilo k lepšímu. Jak se říká, chceš-li nasytit člověka na jeden den, dej mu rybu, chceš-li nasytit člověka na celý život, nauč ho chytat ryby. Proto vznikl projekt DARUJME VZDĚLÁNÍ,“ informovala koordinátorka projektu Iveta Pešatová.

Dárkové poukazy, nabízené na stránkách www.darujmevzdelani.cz, pokrývají celou škálu potřeb souvisejících s podporou vzdělání. Vychází vždy z konkrétní zkušenosti s danou lokalitou a snaží se odstranit překážky, které v daném místě vzdělávání dětí a mladých lidí brání.

V rámci projektu DARUJME VZDĚLÁNÍ si tak můžete vybrat například dárkové poukazy na pět měsíců školného v Indii, týden učitele v Zimbabwe, čtyřicet cihel na stavbu školy v Bulharsku nebo na boty pro dítě z internátu v Kongu.

Dobrovolníci občanského sdružení SADBA pomáhají znevýhodněným dětem a mladým lidem v mnoha zemích světa.

„Od roku 2005, kdy SADBA vznikla, jsme vyslali již přes 100 dobrovolníků do 17 různých zemí a další se na vyslání připravují. Projekt DARUJME VZDĚLÁNÍ se v tuto chvíli zaměřuje na čtyři lokality, kde naši dobrovolníci působí. Pokud se to osvědčí, do budoucna bychom ho samozřejmě rádi rozšířili,“ vysvětlil Jaroslav Vracovský, předseda občanského sdružení SADBA.

Podpora prostřednictvím dárkových poukazů nyní poputuje do Demokratické republiky Kongo, Indie, Zimbabwe a Bulharska.

„Strávila jsem dohromady 12 měsíců jako dobrovolnice v Kongu, v Bakanja centru pro kluky z ulice. Za rozjezd projektu DARUJME VZDĚLÁNÍ jsem moc vděčná. Pomůže například zaplatit snídaně dětem v internátu, které jinak hladoví. A je samozřejmě těžké někoho vzdělávat, když má prázdný žaludek,“ uvedla bývalá dobrovolnice Markéta Lengálová. „Pořád myslím na děti, o které jsem se tam starala. Jsem nyní už zpět v České republice a projekt mi tak umožní pomáhat prostřednictvím dárkových poukazů „svým“ dětem i nadále,“ řekla.

Darovací poukazy z projektu DARUJME VZDĚLÁNÍ mohou být ideálním řešením pro všechny, kdo mají problém s výběrem dárků pro své blízké. „Tímto dárkovým poukazem uděláte radost hned dvakrát. Nejen vašim blízkým, ale také někomu, kdo je sice daleko, ale potřebuje pomoci mnohem více než my,“ dodala Iveta Pešatová.

Více informací o projektu Darujme vzdělání a občanském sdružení SADBA naleznete na stránkách www.darujmevzdelani.cz a www.sadba.org.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků