Hlavní obsah
Ve hře vystupují i známé postavy české historie - Arnošt z Pardubic nebo Alois Jirásek. Foto: Tomáš Hejzlar

Nevšední pohled na Broumovsko opět nabídne originální divadelní inscenace HRA-NIC-e

Hudebně-divadelní představení HRA-NIC-e je opět na scéně. Další reprízy této originální hry (nejen) o historii broumovského regionu se uskuteční 31. července a 2. srpna v broumovském klášteře. Zároveň bude pokřtěna také kniha o HRA-NIC-i.

Ve hře vystupují i známé postavy české historie - Arnošt z Pardubic nebo Alois Jirásek. Foto: Tomáš Hejzlar
Nevšední pohled na Broumovsko opět nabídne originální divadelní inscenace HRA-NIC-e

HRA-NIC-e, původní divadelní inscenace předních českých autorů, pojednávající nejen o historii Broumovska a broumovského kláštera, se vrací na scénu.

Sedmá a osmá repríza tohoto oblíbeného „slalomu Broumovskem“ se uskuteční 31. července a 2. srpna od 19 hodin v multifunkčním sále Dřevník, v zahradě broumovského benediktinského kláštera. Vstupenky je možné koupit v předprodeji na webu kláštera v kalendáři akcí nebo v klášterní kavárně Café Dientzenhofer.

Představení vypráví o nutnosti vlastního zakotvení a získání kořenů, o hranicích na mapách i v lidských srdcích. Je také pokusem pohlédnout na události minulé s nostalgií i s humorem.

V inscenaci kromě dobové hudby znějí také skladby Jiřího Pavlici a písně Karla Plíhala. Kromě profesionálních tvůrců se na představení podílejí i místní amatérští herci. Režisérem představení je Radovan Lipus, známý svým televizním projektem Šumná města, autorkou hry a dramaturgyní je polonistka, bohemistka a spisovatelka Renata Putzlacher. 

Kdo by chtěl poznat autory této divadelní inscenace a vyslechnout si vyprávění o HRA-NIC-i, bude mít možnost v pondělí 1. srpna, kdy se bude v Kreslírně broumovského kláštera od 18 hodin konat křest knihy HRA-NIC-e za přítomnosti autorky knihy Renaty Putzlacher, režiséra hry Radovana Lipuse a herců, v jejichž podání zazní pasáže z nové publikace, ale také scénky z divadelní inscenace a písně, které jsou nedílnou součástí hry. 

Renata Putzlacher přečte i úryvky ze své čerstvě vydané knihy "V kavárně Avion, která není", v níž se zmiňuje i o Broumově a HRA-NIC-i.  

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků