Hlavní obsah
Vzpoura nevěst Foto: archiv MDZ

Nevěsty se po třech letech loučí se zlínským divadlem

Láska je láska – ale řízek je řízek. S tímto podtitulem se hrála celkem tři roky inscenace Michaely Doleželové a Janky Ryšánek Schmiedtové s názvem Vzpoura nevěst ve Studiu Z Městského divadla Zlín.

Vzpoura nevěst Foto: archiv MDZ
Nevěsty se po třech letech loučí se zlínským divadlem

Nevěsty řádily na komorní scéně při celkem 44 představeních a vidělo je 6 200 diváků. Derniéra, která se koná v sobotu 11. června, je již zcela vyprodána.

„Budete-li se vdávat, nesmíte zapomenout na nic důležitého: sladit kytici s kravatou ženicha, objednat koláčky a hlavně získat duševní klid a vyrovnanost. Na to i mnohem víc je doktorka Zapletalová číslo jedna. Navštivte její psychologický výcvik Já na to mám! zaměřený na zvládání stresu, osobnostní rozvoj a vztahové poradenství. Co všechno předchází tomu nejkrásnějšímu dni v životě ženy? Není toho málo,” píše o hře zlínské divadlo.

Vtipná česká komedie o ženách nejen pro ženy psaná ženami přímo pro herečky a jednoho herce měla premiéru v dubnu 2013.

Čím je podle režisérky inscenace Janky Ryšánek Schmiedtové Vzpoura nevěst odlišná od jiných textů?

„Já se zatím nesetkala s tématem organizování svateb zpracovaným coby tragikomedie pro divadlo, a přitom si o tom přímo říká. Na jedné straně se točí romantické slaďáky, na straně druhé byla napsána krvavá dramata – ovšem nahlédnout na tenhle moment v životě člověka s kritikou i porozuměním, to nějak nefrčí,“ řekla režisérka.

Diváci uvidí ve Vzpouře nevěst plejádu oblíbených zlínských hereček: Jeanette Zapletalovou, Janu Tomečkovou, Romanu Julinovou, Petru Královou, Vendulu Novákovou, Marii Vančurovou a herce Marka Příkazkého.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků