Hlavní obsah
Hanka Vonzino v roli pomatené uklízečky Foto: Tereza Schreiberová

Muzikál Muž před pultem má šanci stát se hitem divadelní sezóny

Očekávaná víkendová premiéra retro muzikálu Muže před pultem šumperského studia D123 sklidila od nabitého sálu bouřlivé ovace. Úderná a přitom svěží hudba, střízlivé taneční vstupy, vtipné dialogy, herecké výkony a skutečně zábavné scény - to by mělo pro hitovku letošního roku s přehledem stačit.

Hanka Vonzino v roli pomatené uklízečky Foto: Tereza Schreiberová
Muzikál Muž před pultem má šanci stát se hitem divadelní sezóny

Příběh muzikálu vrací diváky do roku 1982. Tedy do doby, kdy samoobsluhy nedrancovaly přeplněné vozíky a regály nebyly tak nepřehledné. Realita socialistického Pramenu je ovšem podána v přívětivé a vskutku zábavně nadčasové formě.

Běžný den ze života několika zaměstnanců a zákazníků prodejny má sílu vzbudit u diváků špetku nostalgie, kterou ovšem vzápětí zaplaší výbuchem smíchu nebo potřebou se hlouběji zamyslet. Muž před pultem si neklade za cíl otevírat vážnou diskusi, chce diváka jen pobavit, a to se mu skvěle daří.

Bláznivý Alexandr Stankuš alias vedoucí prodejny Antonín, pubertální učnice Lída v podání Zuzany Stejskalové, romantik Eda v těle Tomáše Wursta, pomatená uklízečka Hanka Vonzino, Kamil Navrátil jako zamilovaný zelinář Slávek a řada dalších - to vše v luxusním balení hodinového muzikálu s písněmi šumperáka Zdeňka C. Dočekala. 

Bohdano Pavlíková, klobouk dolů, že jste si s režisérskou taktovkou dokázala natolik potykat, abyste z amatérů udělala herce, z námětu představení a z Muže před pultem kus, který stojí za opakovanou návštěvu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků