Hlavní obsah
Dietrichsteinský palác Foto: Jiří Smutný

Moravské zemské muzeum zve na přednášku

Ve středu 23. listopadu v 17.00 hodin se v přednáškovém sále v 1. patře v Dietrichsteinském paláci v Brně, Zelný trh 8, koná přednáška Marie Pardyové Slonovinové pyxidy ze Žuráně u Brna a z Klačan u Bratislavy jako doklady artefaktů z období pozdní antiky a stěhování národů.

Dietrichsteinský palác Foto: Jiří Smutný
Moravské zemské muzeum zve na přednášku

Přednášku MZM pořádá jako doprovodný program k výstavě Poklady barbarů, která je k vidění v Paláci šlechtičen na Kobližné 1 v Brně do 29. ledna 2017.

Výstava přibližuje prostřednictvím největšího českého pohřebiště z 5. století př. n. l. v Praze-Zličíně a také na základě významných nálezů moravských dramatické období tzv. doby stěhování národů.

V archeologické sbírce MZM je z tohoto období uložena řada významných nálezových souborů, z nichž nejdůležitější jsou na výstavě prezentovány. Patří k nim zejména inventář knížecího hrobu z Blučiny, nálezy z knížecích hrobek ukrytých pod impozantní mohylou na Žuráni nebo inventář hrobu kovotepce z Brna - Kotlářské ulice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků