Hlavní obsah
Mistrovství ČR v aerobiku se blíží: Největší drama slibuje kategorie žen Foto: Jaroslav Appeltauer - www.apikfoto.cz

Mistrovství ČR v aerobiku se blíží: Největší drama slibuje kategorie žen

Kristýna Zahradníčková obhajuje zlato v kategorii žen. Její klubová kolegyně Adéla Citová je ve stejné kategorii nováčkem, a přesto čerstvou držitelkou stříbra z posledního ME. Na mistrovství ČR v aerobiku, které se koná ve dnech 30. 9. až 2. 10. 2016 v pražské Aréně Sparta se na pódiu jistě obě postarají o pořádné drama.

Mistrovství ČR v aerobiku se blíží: Největší drama slibuje kategorie žen Foto: Jaroslav Appeltauer - www.apikfoto.cz
Mistrovství ČR v aerobiku se blíží: Největší drama slibuje kategorie žen

Špičkové sestavy předvede letos na mistrovství České republiky celkem 833 závodníků v kategoriích Sportovní aerobik, Fitness aerobik, Aerobic Team Show a Aerobik Group Performance. Ti nejlepší na konci října změří své síly na světovém šampionátu ve Vídni.

„Očekáváme, že o velkou obhajobu titulu mistryně České republiky v kategorii žen se pokusí Kristýna Zahradníčková z Fitness studia Louny, která letos navíc získala bronzovou medaili na mistrovství Evropy. Netrpělivě očekávaný je také výkon Adély Citové, která je rovněž kandidátkou na medailové umístění díky svému letošnímu úspěchu na mistrovství Evropy, kde získala stříbrný kov, ačkoliv se velkého mistrovství v této kategorii účastnila poprvé; byla tak velkým překvapením,“ říká Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz.

Zajímavostí je, že obě závodnice patří do stejného klubu a tréninky mají společné.  “Jsme sice soupeřky, ale motivujeme se navzájem k lepším výkonům a dokonce si vzájemně říkáme chyby a snažíme si pomoct v různých prvcích,” říká Kristýna Zahradníčková, která se - pokud počítáme i kadetskou a juniorskou kategorii - bude o zlato ucházet už po sedmé.

V kategorii Fitness Step Grande se o horké chvilky na pódiu jistě postarají loňské mistryně z Oxygenu Příbram. Překvapit ovšem může také trio z Fitness studia Louny, které je pro letošní rok v jiném složení – jsou to loňské juniorské mistryně, které se poprvé utkají s konkurencí v dospělé kategorii.

Mistrovství České republiky vypukne již v pátek 30. září ve 14 hodin, kdy budou probíhat základní kola. V sobotu je na pořadí semifinále pro všechny soutěžní a věkové kategorie a v neděli pořadatelé očekávají v pražské Aréně Sparta na Podvinném Mlýnu velké finále za tradiční velké podpory fanoušků. Ti nejlepší se pak vydají čtrnáct dnů poté (18. až 21. října 2016) do Vídně na mistrovství světa.

Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz patří mezi nejaktivnější sportovní svazy v ČR. Sdružuje na 80 sportovních klubů, 2500 aktivních členů a každoročně pořádá přibližně 40 sportovních soutěží. Jeho reprezentační týmy patří mezi nejúspěšnější na světě. Je nejstarší vzdělávací organizací v oblasti fitness a zaštiťuje celorepublikové projekty Děti na startu a Česko se hýbe.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků