Hlavní obsah
Foto: ZOO Ostrava

Med provoní ostravskou zoologickou zahradu

V neděli 23. června se v ostravské zoologické zahradě již potřetí uskuteční akce s vůní a chutí medu – Medobraní. Navíc se pro návštěvníky otevře Včelí stezka přibližující zajímavosti ze života nejznámějšího zástupce společenského hmyzu.

Foto: ZOO Ostrava
Med provoní ostravskou zoologickou zahradu

Medobraní se uskuteční ve výukovém centru zoo, kde proběhnou v 10.00, 13.00 a v 15:00 hodin ukázky vytáčení medu, představení včelařských pomůcek, povídání o životě včel a včelích produktech. Na akci, kterou opět organizují členové Okresní organizace Českého svazu včelařů Karviná a Základní organizace Českého svazu včelařů Vřesina, budou mít zájemci možnost sladký produkt vlastnoručně vytočit a ochutnat.

V 11.00 hodin bude v blízkosti voliér ptáků otevřena nová interaktivně naučná expozice Včelí stezka. Tvoří ji několik informačních panelů, ukázky různých typů včelího obydlí a nechybí ani odpočinková místa.

"Vybudováním stezky chceme návštěvníkům představit život nejznámějších zástupců společenského hmyzu. Lidé většinou vnímají včely hlavně jako producenty medu a vosku, příp. jako obávané zvíře se žihadlem. V přírodě ale mají nezastupitelný ekologický a hospodářský význam zejména při opylování rostlin. Vybudování Včelí stezky finančně podpořila Nadace OKD," uvedla mluvčí zoo Šárka Kalousková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků