Hlavní obsah
Moscow City Ballet Foto: Archiv Moscow City Ballet

Labutí jezero v provedení moskevského baletního souboru se představí i v Praze

Moscow City Ballet je proslulý baletní soubor známý po celém světě, brzy zavítá i do Prahy. Labutí jezero představí 20. listopadu od 19:00 hodin v Kongresovém Centru Praha.

Moscow City Ballet Foto: Archiv Moscow City Ballet
Labutí jezero v provedení moskevského baletního souboru se představí i v Praze

Soubor založil významný choreograf Victor Smirnov-Golovanov, a v němž vystupují tanečníci s klasickou ruskou baletní školou, je slavný na celém světě. V letošním roce Moscow City Ballet slaví 30. výročí své umělecké dráhy.

Pro představení Moscow City Ballet jsou charakteristické nádherné kostýmy, působivá choreografie, magické osvětlení a nádherná scéna.

Labutí jezero je představení, které publikum miluje. Labutí jezero je příběh o boji dobra se zlem, o síle lásky a citech, které překonají hranu života a smrti. Úspěch tohoto představení je založen na skvělé choreografii a hudbě.

Jednoduchost děje a vzrušující interpretace lásky Odetty a Siegfrieda jako symbolu síly lásky, jsou doprovázeny vysoce emotivními tanečními sestavami, znázorňujícími duševní zážitky hrdinů. Okouzlující valčík, hrdé rytmy polonézy, ohnivý španělský tanec a temperamentní čardáš diváka hypnotizují a uvedenou do kouzelné nálady.

Mimořádnou předností je hudba, která nadchne svojí krásou a jemností melodií. Od prvního do posledního taktu je děj spojován do jednotného obsahu. Dívky zakleté do labutí, zlý duch a city, které překonají hranu života a smrti, neměnně vzrušují diváky na celém světě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků