Hlavní obsah
Stav zaplněnosti hlediště. Foto: Divadlo A. Dvořáka Příbram

K dvacátému výročí zahraje Půlnoc slavného Lakomce od Molièra

Divadelní spolek Půlnoc hraje pro své diváky letos již dvacátým rokem. Do repertoáru při této příležitosti zařazuje kromě převážně vlastních her jednu klasiku - komedii Lakomec od známého autora Jeana-Baptista Poquelina (Molièra). Tu zahraje Půlnoc již 6. června pod režijní taktovkou herce Roberta Tylečka.

Stav zaplněnosti hlediště. Foto: Divadlo A. Dvořáka Příbram
K dvacátému výročí zahraje Půlnoc slavného Lakomce od Molièra

Původní občanské sdružení s názvem Divadelní společnost Půlnoc vzniklo v roce 1995 a již o rok později uvedlo svoji první premiéru. Od té doby se sice změnila právní forma, jedna premiéra ročně však zůstává.

V současné době hraje spolek zejména vlastní hry. V repertoáru má hlavně komedie, ale i pohádky. Nyní si pro své fanoušky a diváky připravil představení pro deset členů souboru a jednoho hosta. Nejnovější premiéra se na prknech Malé scény Divadla A. Dvořáka v Příbrami odehraje v sobotu 6. června od 19 hodin.

Anotace mluví jasně: „Jsou peníze vždycky až na prvním místě? Kde je hranice mezi lakotou a rozumným nakládáním s nimi? Moliérova hra tady a teď! Lakomec Harpagon se tak bojí, že ho okradou, až se tak opravdu stane. O tom, zda nakonec zvítězí láska a pravda aspoň v divadle, se přijďte přesvědčit ve svižné komedii francouzského klasika s překvapivým rozuzlením.”

S klasickým, nestárnoucím námětem se na prknech, která znamenají svět, popasují: Zuzana Přibylová, Pavla Havrančíková, Klára Nováková, Bára Pavlíčková, Michal Moravec, Štěpán Jobek, Jiří Kotek, Luboš Poslední, Filip Vašíček, Radek Ctibor v rolik Harpagona jako host a v roli kuchaře a kočího Jakuba také autor tohoto článku.

Na představení, které bylo vybráno a nastudováno právě u příležitosti 20. narozenin divadelního spolku jsou stále volné lístky, které lze za 90 korun zakoupit skrze rezervační systém Divadla A. Dvořáka. Podpořit a sledovat můžete divadelní i další aktivity Půlnoci také na jejím facebooku. Představení se koná za finanční podpory města Příbram.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků