Hlavní obsah
Foto: Promo Jesse Ballard

Jesse Ballard a Joe Kučera zahrají na Malé scéně za oponou

Do Valašského Meziříčí poprvé přijede písničkář, charismatický rock-blues-soulový muzikant, výborný kytarista a zpěvák dráždivě zrezlého hlasu Jesse Ballard. V rámci Jarních jazz-bluesových dnů, žánrové přehlídky v komorním prostoru Malé scény za oponou, zahraje ve středu 12. dubna od 19.30 hodin.

Foto: Promo Jesse Ballard
Jesse Ballard a Joe Kučera zahrají na Malé scéně za oponou

Na turné Ballarda doprovází neméně zajímavá osobnost, jazzový saxofonista etablovaný na berlínské klubové scéně Joe Kučera. Pamětníci big beatové dekády si jej možná vybaví v soulové sestavě kapely Framus Five s Michalem Prokopem.

Joe Kučera potkal Jesseho Ballarda už před čtyřiceti lety. Po celou tu dobu se příležitostně potkávají, spolupracují a vzájemně se inspirují. Krásnou ilustrací jejich muzikantského i lidského porozumění je žánrově spíš soulové album Cut It All Loose z roku 2014.

Joe Kučera je zde znamenitým sólistou a Jesse Ballard přesvědčivým autorem, cockerovsky znějícím zpěvákem a suverénním frontmanem v čele kapely, v níž se během natáčení vystřídalo patnáct muzikantů. Doprovodné vokály v nahrávkách famózně vystřihly tři sboristky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků