Hlavní obsah
Sedmihorské léto Foto: Jitka Maděrová

Hudební a divadelní Sedmihorské léto se uskuteční v jedenácti termínech

Letní festival, který se letos uskuteční v jedenácti samostatných termínech, je jedním z největších kulturních lákadel v Českém ráji. Svou atmosférou i spektrem vystupujících je každoročně jedinečný.

Sedmihorské léto Foto: Jitka Maděrová
Hudební a divadelní Sedmihorské léto se uskuteční v jedenácti termínech

Sedmihorské léto startuje 30. června diváky znovu a znovu vyprodávanou komedií Miláček Anna, ve které exceluje charismatická Martina Hudečková ve společnosti dalších osobností - Davida Prachaře, Lindy Rybové, Saši Rašilova a Petry Špalkové.

V červenci pak na diváky čekají ještě dvě divadelní komedie – Hvězdné manýry s Lukášem Vaculíkem nebo Mahulenou Bočanovou a Nebyla to pátá, byla to devátá v podání třech oblíbených herců – Josefa Cardy, Jany Švandové a Rudolfa Hrušínského.

Z hudební stránky se července ujme Pavel Šporcl a Václav Neckář. Samozřejmě každý ve svém koncertě. Pavel Šporcl do Českého ráje přiveze program opěvovaný kritiky i diváky – Bacha na Šporcla II. A Václav Neckář bude s kapelou Bacily doprovázen smyčcovým kvartetem, kdy půjde o speciální aranže pro Sedmihorské léto.

Srpen otevře velká oslava čtyřicátin folkrockové legendy AG FLEK v rámci jedinečného koncertu, který si nemůže nechat ujít nikdo z fandů tohoto žánru. Srpen bude oproti červenci více hudební. Kromě AG Fleku vystoupí Hradišťan, Marie Rottrová, legendární frontman ještě legendárnější kapely Kelly Family – Paddy Kelly a oblíbený Čechomor Sedmihorské léto 2017 uzavře.

Ještě předtím si ale budou moci zpříjemnit léto fandové divadla, kdy festival uvede poslední letošní představení Rukojmí bez rizika, kde bezesporu pobaví Václav Vydra, Jan Šťastný, Jana Boušková, František Skopal a další.

Rozhodně je nač se těšit. Sedmihorské léto disponuje obrovskou pergolou, která zakrývá jeviště i většinu hlediště a navíc je již neodmyslitelnou dominantou festivalu. 

Program:

30. 06. – MILÁČEK ANNA - divadelní představení (A)
06. 07. – HVĚZDNÉ MANÝRY - divadelní představení (A)
13. 07. – PAVEL ŠPORCL - BACHA NA ŠPORCLA II (B)
20. 07. – NEBYLA TO PÁTÁ, BYLA TO DEVÁTÁ - div. představení (A)
27. 07. – VÁCLAV NECKÁŘ & BACILY se smyčcovým kvartetem (A)
01.08. –  AG FLEK - 40 LET NA SCÉNĚ, speciální host: ZHASNI (B)
03. 08. – HRADIŠŤAN & JIŘÍ PAVLICA (B)
17. 08. – MARIE ROTTROVÁ & NEŘEŽ (A)
19. 08. – PADDY KELLY (frontman KELLY FAMILY) & HAPPY FACES FESTIVAL (B)
24. 08. – RUKOJMÍ BEZ RIZIKA - divadelní představení (A)
31. 08. – ČECHOMOR (A) 

Další informace: www.sedmihorskeleto.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků