Hlavní obsah
Foto: Klára Blažková

Hudba pravdy zve k velikonočnímu hudebnímu setkání do Evangelického Kristova kostela v Ostravě

Hudba pravdy je název mimořádného velikonočního koncertu za účasti předních moravských lidových zpěváků s doprovodem nadžánrového uskupení Ensemble Flair Jana Rokyty, jehož řady pro tuto příležitost rozšíří přední barokní instrumentalisté pod vedením zkušené houslistky Dagmar Valentové.

Foto: Klára Blažková
Hudba pravdy zve k velikonočnímu hudebnímu setkání do Evangelického Kristova kostela v Ostravě

Koncert pod názvem Hudba pravdy je pomyslnou branou ke spirituálnímu prožití svátků velikonočních. Místem mimořádného koncertu je Evangelický Kristův kostel v Ostravě, kde bude 12. dubna od 18.00 hodin na posluchače čekat silný hudební zážitek, který bude rovněž velikonoční edicí cyklu Zpěvem k srdci Českého rozhlasu Ostrava.

Nápěvy z horňáckých či valašských kancionálů, písně Jana Amose Komenského, či poetický odkaz Petra Bezruče přednesou moravští zpěváci Magdalena Múčková, Klára Blažková a Jan Zaviačič, doprovází Ensemble FLAIR Baroque. 

„Poetický hudební obláček rozličných stylů a epoch bude nejen pohlazením posluchačských duší, ale i výzvou k rozjímání v době největších svátků křesťanského kalendáře,“ zve dramaturg cyklu Zpěvem k srdci Jan Rokyta, který je zároveň autorem Hudby pravdy aneb setkání s láskou, vírou a nebem.

Vstupenky za 99 Kč je možné zakoupit v rozhlasové recepci v ulici Dr. Šmerala 2, nebo v Ostravském informačním servisu. Koncert bude zároveň vysílán živě na rozhlasových frekvencích a jako video přenos jej bude možné sledovat na kanálu YouTube Českého rozhlasu. 

ÚČINKUJÍ 
Zpěváci:
Magdalena MÚČKOVÁ,
Klára BLAŽKOVÁ,
Jan ZAVIAČIČ

&

Ensemble FLAIR Baroque:
Dagmar VALENTOVÁ – barokní housle,
Petr VALA – housle,
Martin KACHEL - housle, 
Michal DUŠEK – barokní viola,
Jiří POSPĚCH – viola,
Jiří PIVOVARČÍK – klarinet,
Hana FLEKOVÁ – barokní violoncello,
Lukáš ŠVAJDA – kontrabas,
Jan ROKYTA – umělecký vedoucí, cimbál, zobcová flétna, duduk

Další informace na: www.ensemble-flair.com

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků