Hlavní obsah
Kastelán hradu Křivoklátu Luděk Frencl se symbolickým klíčem od hradu. Foto: Petra Dolanská

Hrad Křivoklát do nové sezóny vstoupí s novinkami

Hrad Křivoklát zahájí novou návštěvnickou sezónu v sobotu 23. března. Pro letošní sezónu si správa hradu připravila několik novinek, například vzdělávací programy pro dětské návštěvníky nebo rozšíření nového prohlídkového okruhu Na hradby!

Kastelán hradu Křivoklátu Luděk Frencl se symbolickým klíčem od hradu. Foto: Petra Dolanská
Hrad Křivoklát do nové sezóny vstoupí s novinkami

Během slavnostního zahájení se můžete zúčastnit například vernisáže výstavy Neprakta na hrad! a již tradičního věšení klíčů.  

Již několikátým rokem zahajuje hrad Křivoklát návštěvnickou sezónu v průběhu března. To letošní zahájení proběhne v sobotu 23. března v 11.00 hodin, kdy se uskuteční tradiční „věšení klíčů“. Hrad Křivoklát symbolicky odemkne jeho kastelán Luděk Frencl, řeku Berounku odemkne starosta Roztok Vladimír Melč a cyklostezku otevře ředitel neziskové organizace Rakovnicko Radomír Dvořák.

Posléze bude uděleno každoroční Ocenění za mimořádný přínos hradu Křivoklátu a bude následovat vernisáž výstavy Neprakta na hrad!, která představí kresby známého kreslíře Jiřího Wintera-Neprakty. Celodenní akci zpříjemní hudební program a klasické prohlídky hradu.

Pro letošní návštěvnickou sezónu připravila správa hradu několik novinek. Kromě stálé nabídky jsou připraveny novinky v podobě vzdělávacích programů pro dětské návštěvníky. V tomto roce se správa hradu zaměří na spolupráci se základními školami z okresu Rakovník a na dětské návštěvníky, kteří přijdou o prázdninách na hrad s rodiči. Půlroční vzdělávací projekt Václav IV. očima dětí byl vytvořen v návaznosti na 650. výročí korunovace Václava IV. na českého krále. O prázdninách pak mohou děti využít nabídku edukačních programů a zábavnou formou tak načerpat vědomosti o historii hradu. Plánované vzdělávací aktivity jsou součástí širší vzdělávací koncepce NPÚ – Edukace jako nástroj pro zkvalitnění péče o kulturní dědictví.

Stálou nabídku na hradě tvoří prohlídkové okruhy. Letošní novinkou je rozšíření nejnovějšího okruhu Na hradby!, který je přístupný bez průvodce a bude otevřen netradičně i v pondělí. Kromě stálých prohlídkových okruhů Gotické paláce a Celým hradem mohou návštěvníci v nadcházející sezóně navštívit i noční prohlídky s divadelním představením, případně si vybrat z nabídky několika vycházkových okruhů a obdivovat krásy okolních lesů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků