Hlavní obsah
Foto: Pavel Čempěl

Gymnazista Vojta Šrámek opět porazil starostu Bohumína v šachu

Ani letos se starostovi Bohumína Petru Víchovi nepodařilo udržet čistý štít v tradiční šachové simultánce s bohumínskými gymnazisty. U dvaceti šachovnic proti němu na Mikuláše usedlo 25 soupeřů. Přestože 17 partií vyhrál, porazit 15letého Vojtěcha Šrámka stejně jako vloni nedokázal.

Foto: Pavel Čempěl
Gymnazista Vojta Šrámek opět porazil starostu Bohumína v šachu

S jeho 18letým bratrem Ondřejem nakonec podobně jako vloni remizoval. Druhou remízu se podařilo vybojovat i 18letému Dominiku Audymu.

„Porazit pana starostu bylo dost těžké. Zpočátku byl ve výhodě a měl partii výborně rozehránu. Postupně však svou výhodu ztrácel, a tak jsem mohl přejít do protiútoku. Na simultánku se s bráchou nijak speciálně nepřipravujeme, prostě hrajeme to nejlepší, co umíme. Sice bych si starostovu roli chtěl vyzkoušet a vyměnit si to s ním, ale zatím mu to rád přenechám,“ řekl po turnaji Vojtěch Šrámek.

První muž města přiznal, že se na utkání se studenty vždy moc těší. „Jsem rád, že mladou generaci šachy baví a u šachovnic se setkávám s novými hráči. Hra trvala dvě hodiny a vždy se po ní cítím vyčerpaný. Každý rok navíc čekám, že prohraji s bratry Šrámkovými, kteří hrají šachy závodně. Jsem proto maximálně spokojený, že se mi s nimi podařilo vybojovat alespoň jednu remízu,“ okomentoval svůj výkon Petr Vícha.

Na černobílý souboj vyzval první muž města bohumínské gymnazisty už po jednadvacáté. „Pro studenty je turnaj prestižní záležitostí. Spousta z nich chce se starostou změřit síly. Navzájem se hecují a vymýšlejí taktiku, jak na něj, a snaží se v turnaji udržet co nejdéle. Probírají to doma i s rodiči a prarodiči. Letos se dokonce na všechny zájemce o simultánku nedostalo, nemáme totiž tolik šachovnic,“ uvedla za pořádající školní sportovní klub Jana Nováková.

Bohumínský starosta má tak po letošním ročníku na svém kontě celkově 383 vítězství, 21 remíz a 11 porážek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků