Hlavní obsah
Dezinfekce na ruce Foto: magistrát FM

Frýdek-Místek vlastními silami zajistil pro občany dezinfekci na ruce

Statutární město Frýdek-Místek zajistilo svým občanům dezinfekci na ruce. Zatímco internet se jen hemží předraženými nabídkami, radnice dokázala vlastními silami zajistit balení 90 ml za 70 korun. Vedle automatů by ráda tento produkt nabízela i prostřednictvím lékáren.

Dezinfekce na ruce Foto: magistrát FM
Frýdek-Místek vlastními silami zajistil pro občany dezinfekci na ruce

„Dnes chtějí na všem vydělávat nejrůznější překupníci, ale my chceme, aby naši občané na nich nebyli závislí a mohli si za přijatelnou cenu koupit kvalitní produkt. Zkrátili jsme řetězec od výrobce, spojili jsme síly městských firem a je to jak v té pohádce – ten umí to a ten zas tohle a všichni dohromady uděláme moc. Výsledkem je kvalitní produkt za moc dobrou cenu,“ pochvaluje si primátor Michal Pobucký a odkazuje na městskou Frýdeckou skládku, která dokázala zajistit AntiCovid – tekutou látku na dezinfekci rukou přímo od výrobce z chemičky.

Minulý týden už měla k dispozici pro výrobu 2000 litrů, tento týden už dvojnásobek. Kromě vlastní látky bylo nutné sehnat obaly k naplnění. Ty na trhu nikde nejsou, ale našla se alternativa v podobě obalů od dětské výživy, kterých Frýdecká skládka zajistila na 20 tisíc kusů. Městská společnost musela pořídit i plničku, která pomocí šikovných děvčat na Frýdecké skládce zpracovává 400 kusů za hodinu.

Také městská společnost Sportplex přiložila ruku k dílu a sehnala automaty, které budou nabízet dezinfekci na ruce. Platba bude možná platební kartou. Automatů bude po městě rozmístěno celkem pět. Jeden bude v prostorách haly Polárka, další čtyři u městských základních škol, které se nyní vytipovávají s ohledem na vhodné napojení na elektrickou energii a dobrou dostupnost pro občany z různých částí města.

„Technické služby jsou připraveny zajistit u automatů případné zastřešení. Chceme je u škol, protože jsou většinou na sídlištích a my chceme dezinfekci co nejrychleji dodat všem občanům. Automaty budou pod dohledem, kamery by měly nahrávat případné nenechavce či vandaly. Místa bude pravidelně kontrolovat městská policie, takže varuji nějaké chytráky, kteří by chtěli dezinfekci dále přeprodávat. To jim neprojde,“ upozornil primátor.

První automat by měl být zprovozněn pro veřejnost ve čtvrtek 2. dubna odpoledne v hale Polárka. O tom, kdy a kde budou zprovozněna další výdejní místa, kde by se daly dezinfekce „z městské dílny“ zakoupit, bude město aktuálně informovat na svém webu a FB. V těchto chvílích se o nich jedná.

„Znovu jsme ve městě spojili síly, dali hlavy dohromady a jsme zase o krok napřed přede všemi v republice,“ těší primátora.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků