Hlavní obsah
Z vystavených fotografií Foto: Radek Vlach

Fotopoetika v brněnské Galerii pod Petrovem

I. FotoPoetický Club Brno, zkráceně I. FPC Brno, známý progresivní brněnský fotoklub pořádá od 22. dubna do 10. května svou již třetí společnou výstavu fotografií a fotografik.

Z vystavených fotografií Foto: Radek Vlach
Fotopoetika v brněnské Galerii pod Petrovem

FotoPoetický club Brno je směsicí lidí z jihomoravské metropole i jejího okolí, kteří se dívají na svět hledáčkem fotoaparátu. Jejich fotografie jsou obrazem poetiky kolem nás i té na první pohled skryté. Odhalí vám tedy pohled druhý, plný jiného, tajemnějšího vnímání reality.

Jsou to zkušení tvůrci, kteří za sebou mají řadu společných i individuálních výstav fotografií a fotografik. Pořádají i  setkání, na kterých vystavují s členy  jiných fotoklubů, přátel z řad malířů, hudebníků, spisovatelů a dalších.

A co o sobě řekli sami Fotopoetici? "Každý z členů klubu má své zaměření a vidění světa kolem sebe a svůj nezaměnitelný rukopis, každý si jde svou vlastní nezávislou fotografickou cestou."

Na výstavě tak můžete vidět jak realistické, tak abstraktní motivy, inspirované hudbou, přírodou, industriální tematikou, poezií, literaturou i obyčejným životem...

Vernisáž výstavy začíná v sobotu 27. dubna v 16.30 v Galerii pod Petrovem, Kopečná 20, Brno. Na vernisáži zahrají skupiny Sämanni, Mancuso a The Aeronauts.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků