Hlavní obsah
V sobotu 9. června se návštěvníci v Techmanii setkají s velkolepým finále celonárodní soutěže. Foto: Techmania Science Center

Formule 1 přijíždí do plzeňské Techmanie

Česká republika bude 9. června znát vítěze čtvrtého ročníku celostátní soutěže Formule 1 na školách. Vyhlášení proběhne v plzeňské Techmanii, kde se uskuteční finále devíti nejlepších středoškolských týmů, které navrhly a zkonstruovaly modely závodních vozů Formule 1.

V sobotu 9. června se návštěvníci v Techmanii setkají s velkolepým finále celonárodní soutěže. Foto: Techmania Science Center
Formule 1 přijíždí do plzeňské Techmanie

Smyslem celého projektu je podpořit kreativitu, nadšení a technické znalosti mladých lidí. 

"V sobotu 9. června se návštěvníci v Techmanii setkají s velkolepým finále celonárodní soutěže. Týmy studentů ve věku 15 – 19 let budou simulovat závody Formule 1, ovšem v modelářském prostředí. V Techmanii tak bude k vidění nejen dvacetimetrová dráha, po níž se budou prohánět originální formule, ale také depa jednotlivých stájí a vše, co k profesionálním závodům patří," uvedl tiskový mluvčí science centra Tomáš Moravec.

Od deseti hodin tak spolu v Techmanii svede závody devět semifinálových týmů, které dokázaly vyrobit ty nejlepší modely Formule 1 a nejlépe prezentovat svoji práci před odbornou porotou soutěže: Blood Elites, ISŠA Racing, CFR Team, Alfa Team, ST Racing Team, Press F1, Joker Team, Fofr Form a Jezdci Vimperk. 

Vítězný tým bude Českou republiku reprezentovat na celosvětovém finále, které se uskuteční v arabském Abu Dhabí. 

"Hlavní cenou je stipendium na Londýnské univerzitě pro celý tým a na celou dobu studia," uvedla Ilona Talašová, koordinátorka projektu Formule 1 ve školách.

Součástí závodního dne budou také doprovodné soutěže pro veřejnost, workshop na téma Konstruování v 3D softwaru, prezentace a autogramiáda náhradního a testovacího jezdce stáje Lotus Renault GP Jana Charouze.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků