Hlavní obsah
Expozice Karla Kryla v Kroměříži. Foto: archiv autor

Expozice Karla Kryla v Kroměříži bude otevřena od 12. května, opět nabídne prostor plný emocí

Dům kultury v Kroměříži otevře po dvou měsících Expozici Karla Kryla. V souladu s uvolňováním restrikcí ohledně koronaviru bude expozice otevřena od 12. května. Vstup do zážitkové expozice bude možný jen s rouškou a za dodržení dalších bezpečnostních vládních nařízení.

Expozice Karla Kryla v Kroměříži. Foto: archiv autor
Expozice Karla Kryla v Kroměříži bude otevřena od 12. května, opět nabídne prostor plný emocí

Návštěvníci se tak mohou nechat unést unikátní emocionální podívanou, doplněnou tvorbou slavného kroměřížského rodáka. Současně by měli dbát na zvýšenou osobní hygienu, respektovat pokyny a doporučení personálu, dodržovat odstupy a neustále si chránit nos a ústa rouškou.

Osobnost písničkáře, básníka a filozofa Karla Kryla se stala inspirací pro originální "zážitkovou" expozici, která připomíná rozmanité dílo básníka s kytarou – a stejně taková je i jeho expozice v Kroměříži.

Návštěvníci nenajdou v žádném případě vitríny s muzejními artefakty ani Krylovy osobní předměty či jiné relikvie. Naopak expozice vás přímo vtáhne do Krylových myšlenek, jejím hlavním smyslem je vyvolat v návštěvnících pocity, prožitky a emoce.

Smyslem působivé expozice, kterou vytvořil Ing. akad. arch. Jan Konečný, CSc., a která byla otevřena v září 2014, bylo představit Karla Kryla nikoliv jako umělecko-politický fenomén, ale jako významnou komplexní osobnost naší kultury.

Koncept je založen na scénické podpoře emocionálního působení Krylova díla bez důrazu na časovou osu a faktografii jeho života. Výstava tedy není „knihou“, v níž je nutné listovat, ale sjednocující metaforickou scénou jeho děl.

Zatímco od listopadu 2017 je v expozici k vidění i malá výstava s nosiči Karla Kryla a Marty Kubišové, které zapůjčila společnost Supraphon, od loňského září je instalována další malá výstavka připomínající - písmem i obrazem - pět let trvání expozice.

Expozice Karla Kryla bude otevřena vždy úterý - neděle, a to vždy od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků