Hlavní obsah
Foto: archiv střediska CESTA

Diakonie Uherské Hradiště nově provozuje v Kasárnách dílnu pro další klienty

Sociálně terapeutická dílna na Studentském náměstí funguje už několik let. Od začátku roku ji nově provozuje Diakonie ČCE – středisko CESTA Uherské Hradiště. Ta ji převzala od Sociálních služeb a díky tomuto spojení mohla být rozšířena okamžitá kapacita služby ze čtyř klientů na klientů sedm.

Foto: archiv střediska CESTA
Diakonie Uherské Hradiště nově provozuje v Kasárnách dílnu pro další klienty

„Dílna se stala součástí Sociálně terapeutické dílny, kterou Diakonie provozuje již od roku 2017, díky novým prostorům tak vzniklo detašované pracoviště,“ uvedla vedoucí služby Michaela Bobková a dodala, že došlo také k rozšíření cílové skupiny.

„Původní dílna byla určena pouze pro osoby s duševním onemocněním, nově poskytujeme služby i osobám s mentální a kombinovaným postižením. Věková hranice je od 16 let do 64 let. Dílnu na Studentském náměstí navštěvují pouze klienti s mentálním a kombinovaným postižením. Aktuálně máme uzavřeno dvacet smluv.“

„Do dílny chodím ráda. Jsem zde velmi spokojená. Věnuji se vyšívání a právě vyšívám prostírku,“ svěřila se jedna z klientek dílny. Další připojila: „Ráda chodím do dílny pracovat. Vyrábím bižuterii, navlékám z korálků náhrdelníky a náramky.“ Třetí se zase těší, že si uháčkuje taštičku.

Služba je určená osobám, které nejsou dlouhodobě umístitelné na otevřeném ani chráněném trhu práce.

„U klientů dlouhodobě a pravidelně podporujeme rozvoj pracovních návyků a dovedností prostřednictvím sociálně pracovní terapie. Ta má vést ke zvýšení dosavadní životní úrovně a osvojení si dovedností, které povedou k začlenění do přirozeného sociálního prostředí. Službu poskytujeme bezplatně,“ doplnila ředitelka střediska CESTA Zuzana Hoffmannová.

„Klienti jsou velice kreativní a manuálně zruční. Pracují s různými materiály, vyrábějí například svíčky a mýdla, vyšívají nebo malují obrazy. Pracovní činnosti vždy volíme individuálně s ohledem na aktuální potřeby a cíle klienta,” dodala Michaela Bobková.

Zájemci o službu mohou získat další informace na webu www.strediskocesta.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků