Hlavní obsah
Foto: Nadace OKD

Desítky dětí se na karvinském golfovém hřišti zúčastnily finále Golfové akademie

Ani deštivé počasí neodradilo desítky dětí od účasti na finále Golfové akademie Nadace OKD, které se uskutečnilo v sobotu 14. září v areálu golfového hřiště na karvinských Lipinách. Děti tak měly možnost si mnohdy vůbec poprvé zahrát na opravdovém golfovém hřišti.

Foto: Nadace OKD
Desítky dětí se na karvinském golfovém hřišti zúčastnily finále Golfové akademie

Zářijové finále bylo vyvrcholením již druhého ročníku golfové akademie, která se pro svůj mimořádný úspěch rozrostla nejen co do počtu přihlášených dětí, ale rozšířila se také geograficky. Celkem se akademie zúčastnilo více než 140 mladých golfistů. Nově se kromě dětí z karvinských základních škol mohli přihlásit také žáci základních škol v Dětmarovicích, Stonavě, Doubravě a Orlové.

Třeba jako Filip Kopel z osmé třídy základní školy v Orlové. "Přihlásit se do golfové akademie byl nápad mých rodičů, kteří chtěli, abych tento sport vyzkoušel. Naučil jsem se toho hodně. Nejvíc mě baví odpalování," řekl.

Dětem se v průběhu akademie každý den věnovalo pět trenérů, bylo pro ně zajištěno občerstvení a každý z účastníků obdržel drobný dárek. To vše zdarma. Pro velký zájem dětí a rodičů vyzkoušet tento sport je velmi pravděpodobné, že bude i další ročník golfové akademie. Přednost budou mít opět ti, na které se doposud z kapacitních důvodů nedostalo. "V každé skupince je mnoho šikovných dětí a vždy se najde někdo, kdo by se golfu mohl dále věnovat a něčeho dosáhnout," upozornil hlavní trenér René Pink.

Hornická nadace se snaží podpořit celosvětový trend dětské obliby golfu, který patří podle odborníků mezi nejzdravější sporty. Je bezkontaktní, umožňuje zdravý pohyb v přírodě, udržuje celkovou kondici, podporuje samostatnost a vlastní rozhodování, posiluje sebevědomí a učí děti smyslu pro fair play.

"Vzhledem ke složité ekonomické situaci v těžebním průmyslu pečlivě zvažujeme, jaké projekty realizujeme. Díky úsporám z minulých let můžeme i nadále podporovat především děti, hendikepované a seniory," uvedl ředitel Nadace OKD Jiří Suchánek.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků