Hlavní obsah
Na start akce Frýdek-Místek na kole se budete moci postavit 20.května Foto: www.fmnakole.cz

Čtvrtý ročník akce Frýdek-Místek na kole startuje 20. května

Zahájení cyklistické sezóny ve Frýdku-Místku se blíží. Čtvrtý ročník akce Frýdek-Místek na kole odstartuje již 20. května v autokempu u přehrady Olešná.

Na start akce Frýdek-Místek na kole se budete moci postavit 20.května Foto: www.fmnakole.cz
Čtvrtý ročník akce Frýdek-Místek na kole startuje 20. května

Oblíbená akce Frýdek-Místek na kole je určena všem, kdo má rád cyklistiku a zdravý životní styl. Návštěvníci akce si tak užijí pestrou přehlídku všeho, co souvisí nejen s cyklistikou, ale také se vším, co má kola a kolečka. A hlavně pamatuje na všechny jezdce od těch nejmenších na odrážedlech, přes občasné výletníky až po zapálené sportovce.

„Pro účastníky akce budou i v letošním roce připraveny 2 trasy, a to na 4,5 km a 16 km. Trasa s délkou 16 km bude mít charakter společné vyjížďky a povede z Olešné směrem k palkovické sjezdovce a zpět. Na palkovické sjezdovce proběhne soutěž o ceny ve výjezdu do vrchu v jednotlivých kategoriích. Trasa na 4,5 km povede okolo přehrady Olešná a bude volně přístupnou vyjížďkou, kde na trase čeká účastníky plnění zajímavých úkolů týkajících se bezpečnosti a dalších úkolů s cyklotematikou, za které obdrží slosovatelný lístek do tomboly o zajímavé ceny. Finále dne bude patřit losování o víkendový pobyt v rekreačním centru Sepetná v Ostravici, do kterého se mohou zapojit všichni zúčastnění tras,“ přiblížila celodenní program ředitelka Beskydského informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná.

Celý den pak budou mít účastníci možnost v zázemí autokempu navštívit i spoustu stánků, které budou prezentovat produkty zdravého životního stylu, nabízet jízdní kola, doplňky a oblečení. Vyzkoušet si budou moci i projížďku na netradičních kolech, nordic walking a spoustu dalšího.

Jelikož se celý letošní rok nese v duchu 750 let od první zmínky Frýdku-Místku, připraví Muzeum Beskyd výstavu pod širým nebem V jedné stopě aneb Od draisiny k bicyklu. Zpestřením celého dne bude rovněž i návštěva velocipedistů z Klubu českých velocipedistů v Hrabové.

Za předešlé tři roky našla akce své nadšence, a proto připravilo pořádající Beskydské informační centrum Frýdek-Místek možnost zakoupení triček s grafikou akce Frýdek-Místek na kole, které je možné si zakoupit na webu http://fmnakole.cz/, který získal v letošním roce zcela nový vzhled. Objednaná trička je možné objednat a zaplatit nejpozději do 10. května. Trička poté budou k vyzvednutí na registračním stánku Beskydského informačního centra Frýdek-Místek v den konání akce.

A i letos pomáháme. Pokud máte doma nepotřebné kolo, můžete jej darovat na dobré účely. Přivezte je na 20. května na Olešnou a darujte je nadaci Kola pro Afriku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků