Hlavní obsah
United Energy víkend stolního hokeje 2012 Foto: archiv BHC Most

Chystá se víkend stolního hokeje v Mostě

Již v příštím týdnu se v tělocvičně 15. základní školy v Mostě odehraje jeden z vrcholů domácí sezóny - v rámci United Energy víkendu stolního hokeje se osm nejlepších žákovských družstev střetne v celostátním finále čtrnáctého ročníku Ligy škol v billiard hokeji.

United Energy víkend stolního hokeje 2012 Foto: archiv BHC Most
Chystá se víkend stolního hokeje v Mostě

Z osmičky družstev, která si účast vybojovala v předchozích postupových kolech, plnou polovinu tvoří školy z Mostecka. Vedle domácí 15. ZŠ Most je to v roli dvojnásobného obhájce 8. ZŠ Most, dále 10. ZŠ Most, loni bronzová a ZŠ Meziboří. Zejména družstva 8. ZŠ Most a 10. ZŠ Most budou patřit k favoritům na celkové prvenství. Celek 15. ZŠ Most si připíše rekordní, již jedenáctou účast v celostátním finále.

Své finále v Mostě odehrají také jednotlivci. V závěrečném turnaji se utká šestnáct nejlepších z Žákovské Tour 2012 v billiard-hockeyi šprtci. Doprovodnými soutěžemi jsou Středoškolský pohár v téže disciplíně stolního hokeje a premiéra Ligy škol v táhlovém hokeji Chemoplast.

V obou disciplínách jsou vypsány také otevřené turnaje pro všechny zájemce. Větší vliv na konečné hodnocení sezóny bude mít chemoplastový, který je do Českého poháru zařazen jako vyšší kategorie „A“. Ten šprtcový je naopak započítáván jako nejnižší kategorie Expres a dá se očekávat, že jeho zápasy přinesou ofenzivní a taktikou příliš nesvázanou hru.

Na organizaci třídenního klání se společnými silami podílejí Sdružení mládeže SHSK, Severozápad a Billiard-hockey club Most. Kromě titulárního partnera víkendu stolního hokeje na zajištění turnajů finančně přispívá také Statutární město Most.

Podívat se nebo si rovnou zahrát stolní hokeje můžete od pátku 22. března do neděle 24. března v tělocvičně 15. ZŠ Most.

Program United Energy víkendu stolního hokeje:

Pátek 22. března 2013 – 17:00
·         Pohár United Energy – Český pohár v táhlovém hokeji Chemoplast, kat. „A“
Sobota 23. března 2013 – 10:00

·         Liga škol – billiard-hockey šprtec – celostátní finále
·         Středoškolský pohár – billiard-hockey šprtec Sobota
Sobota 23. března 2013 – 17:00
·         Liga škol – táhlový hokej Chemoplast
Neděle 24. března 2013 – 10:00

·         Žákovská Tour 2012 – billiard-hockey šprtec – finále TOP16
·         Pohár AB STAIN – Český pohár v billiard-hockeyi šprtci, kat. Expres

Kompletní propozice jsou všem zájemcům k dispozici na webových stránkách www.volnycas.v-moste.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků