Desetiletý oblastní přeborník a vítěz na 100 m motýlek Matěj Volf. Foto: Miroslav Volf

Chomutovští plavci získali v domácím bazénu 20 titulů oblastních přeborníků

Nejmladším chomutovským plavcům se podařilo na domácích oblastních přeborech v plavání získat celkem 20 titulů oblastního přeborníka. Pro 10 a 11leté plavce to byly velmi důležité nominační závody před Poháry České republiky, které se uskuteční v Plzni na Slovanech již 7. prosince.

Chomutovští plavci vybojovali v domácím bazénu celkem 54 cenných kovů - 20 zlatých, 15 stříbrných a 19 bronzových. Navíc dalších 54 umístění bylo do desátého místa.

Jednoznačně nejúspěšnějším 11letým plavcem se stal Filip Jezbera, který nedal svým soupeřům šanci a proměnil všech svých 6 startů v jasná vítězství, která navíc ve všech případech okořenil novými osobními maximy. Jeho vítězné disciplíny byly 100 m a 400 m volný způsob, 100 m a 200 m znak a 100 m a 200 m polohový závod. Navíc přidal další 2 vítězství ve štafetách a tak se mohl radovat z osmi zlatých medailí.

Další úspěšnou účastnicí a osminásobnou medailistkou byla Alice Rychtrová, která dokázala šest svých 6 startů přetavit v cenné kovy. Zlatá byla na 50 m a 100 m motýlek a 800 m volný způsob. Bronzová byla na 100 m polohový závod, 100 m a 400 m volný způsob.

Osminásobnou medailistkou byla i Eliška Dvořáková, ta zvítězila v disciplínách 100 m polohový závod a prsa, stříbrná byla na 50 m volný způsob a motýlek a 200 m polohový závod a bronzová na 200 m prsa. Také Eliška zaplavala vše kromě 50 m volný způsob v nových osobních maximech.

Kamila Slabihoudová se radovala také osmkrát. Titul Oblastního přeborníka si vyplavala na 200 m znak. Stříbrná byla na 100 m znak a polohový závod, 200 m prsa a 400 m volný způsob. Bronzová pak na 100 m prsa.

Z 11letých plavkyň dosáhly na medaile ještě další. Michaela Malinová se umístila na 2. místě na 800 m volný způsob a na 3. místě na 200 m volný způsob. Ela Strašková byla stříbrná na 100 m motýl a bronzová na 50 m motýl a 800 m volný způsob. Michaela a Ela byly spolu s Alicí, Eliškou a Kamilou členkami obou vítězných dívčích štafet.

Spolu s Filipem Jezberou a Matějem Volfem si Jakub Kindl a Martin Oharek vybojovali po dvou zlatých medailích jako členové obou vítězných štafet chlapců.

Mezi 10letými plavci měli Chomutovští také několik medailistů. Nejúspěšnějším plavcem v této věkové kategorii se stal osminásobný medailista Matěj Volf, který získal titul oblastního přeborníka a zlatou medaili na 100 m motýlek, stříbrný byl na 50 m motýlek a 100 m znak a bronzový na 400 m, 200 m a 400 m volný způsob. Matěj byl nejmladším členem obou chlapeckých vítězných štafet.

Titul oblastního přeborníka získal Radek Jenček na 200 m polohový závod. Samuel Fischer byl stříbrný na 50 m volný způsob a bronzový na 50 m motýlek. Alena Pernetová byla stříbrná na 50 m motýlek a bronzová na 400 m volný způsob.

Zástupce měl Chomutov také mezi 9letými plavci a mladšími. Dvojnásobným přeborníkem se stal Karel Kaška na 50 m motýlek a 100 m polohový závod, bronzový byl na 50 m prsa. Jedno stříbro za 100 m znak a 3 bronzové medaile za 50 m znak a volný způsob a 100 m volný způsob si vybojoval Maxim Dvořák. Jeden bronz si vyplavala ještě Nikola Strádalová.

Přeboru se zúčastnili také osmiletí plavci Tomáš Moravec a Julie Hrbková, ti však na medaile nedosáhli.