Hlavní obsah
Vloni ozdobil starobohumínské náměstí strom, který městu darovala jedna zdejší obyvatelka. Foto: Pavel Čempěl

Bohumín hledá dárce vánočního stromu

Bohumín hledá vánoční strom, který během letošního adventu ozdobí zrekonstruované náměstí Svobody ve Starém Bohumíně. Město doufá, že najde dárce, který by byl ochoten vhodný strom poskytnout.

Vloni ozdobil starobohumínské náměstí strom, který městu darovala jedna zdejší obyvatelka. Foto: Pavel Čempěl
Bohumín hledá dárce vánočního stromu

Pro nové náměstí ve Starém Bohumíně má radnice připravenou efektní vánoční výzdobu v podobě světelných závěsů. Chybí jí ale vánoční strom.

„Loni tu vytvořil sváteční atmosféru živý stříbrný smrk, který městu darovala zdejší obyvatelka. Letos jsme měli přislíbený strom od dalšího dárce, nakonec se ale bohužel ukázal jako nevhodný. Proto teď oslovujeme veřejnost. Pokud má někdo na svém pozemku vhodný jehličnan nebo o nějakém takovém ví, ať se nám prosím ozve,“ uvedla vedoucí organizačního odboru bohumínské radnice Miroslava Šmídová.

Vánoční strom by měl být zhruba šest až osm metrů vysoký, rovně rostlý, kuželového tvaru a hlavně v dobrém zdravotním stavu. Výhodou je také dobrá dostupnost pro techniku, která jej bude nakládat. Město zajistí a zaplatí jeho kácení a převoz na starobohumínské náměstí.

Letos se v Bohumíně rozzáří hned čtrnáct živých stromků. Svůj symbol Vánoc bude mít každá městská část, kde se stromy zdobí už devátým rokem. A opět bude jejich rozsvěcování slavnostní.

Dva živé vánoční smrčky se na náměstí T. G. Masaryka rozzáří v neděli 27. listopadu v 17 hodin. Po slavnostním rozsvěcení se pak příchozí mohou těšit na vystoupení muzikálové zpěvačky Hany Křížkové, jejíž srdeční záležitostí je swing, šanson a blues. Tečku za kulturním programem udělá kolem 18. hodiny ohňostroj.

Kontakt pro případné dárce vánočního stromu: Miroslava Šmídová, 596 092 127, smidova.miroslava@mubo.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků