Hlavní obsah
Závodní vozy Action Racing Teamu Foto: Action Racing Team

Action Racing Team zahájil sezónu vítězně

Rakouská série Dunlop Driftchallenge Austria 2016 má za sebou první kolo letošní sezóny. Na okruhu v Melku si dali dostaveníčko nejlepší rakouští drifteři, kteří se utkali o body do tohoto šestikolového poháru.

Závodní vozy Action Racing Teamu Foto: Action Racing Team
Action Racing Team zahájil sezónu vítězně

Stejně jako v předminulé sezóně se pro účast rozhodl i ambiciózní Action Racing Team. V typických červeno-černo-bílých barvách bude na rakouských okruzích letošním roce nastupovat tým ve složení Martin Jansa s Mitsubishi EVO IX, Tomáš Mičánek taktéž s EVO IX a Karel Kučera s BMW M3.

„V loňském roce jsme se nedohodli s organizátory na podmínkách, ale pro letošní rok jsme našli společnou řeč a plánujeme se účastnit všech závodů spadající do Driftchallenge. Jsem rád, že se vracíme, chceme bojovat o nejvyšší příčky a třeba i obhájit mistrovský titul z roku 2014,” představil letošní vize šéf týmu Martin Jansa.

Příjemné slunečné, i když větrné počasí, skvělá organizace a solidní divácká návštěva, takové bylo prostředí úvodního závodu celé série na okruhu Wachauring nedaleko dolnorakouského Melku. „Změnili jsme způsob hodnocení jednotlivých závodních kol tak, aby byl více přehledný a atraktivnější pro diváky, nyní přepočítáváme stylové body na časovou bonifikaci,“ zhodnotil největší změny v letošní Driftchallenge Austria ředitel závodu Thomas Leichtenfried.

Action Racing Team měl zastoupení hned ve dvou kategoriích – v nejsilněji obsazené kategorii zadokolek 2/R/2 startoval Karel Kučera s BMW M3 E36, ve čtyřkolkách 4/R/3 potom Martin Jansa a Tomáš Mičánek, oba s Mitsubishi EVO IX. „Hodně zadokolkářů přešlo na čtyřkolky, bude to hodně těžký boj, špička je skutečně široká a na vítězství může pomýšlet nějakých šest nebo sedm jezdců,“ hodnotí konkurenci Martin Jansa.

Prognózy lídra týmu se skutečně naplnily, kategorie čtyřkolek vyhrál Benjamin Klabutschar s Audi S2, Martin Jansa skončil po vyrovnaných kolech na nepopulární čtvrté příčce. Jen o místo za ním skončil, díky bezkonkurenční závěrečné jízdě, nováček na rakouských okruzích Tomáš Mičánek, který si díky tomu zajistil vítězství v kategorii Rookies. Svůj start tak Action Racing Team přetavil v první vítězství. Karel Kučera si ve skvěle rozjetém závodě a po zaváhání ve druhém kole odváží velice solidní umístění v top 10 v kategorii nejsilnějších zadokolek.

„Celý týden se skutečně vydařil, prověřili jsme sebe i techniku a zisk nejcennějšího kovu beru jako zaslouženou odměnu za naše nasazení. Teď nás čeká testování a úvodní závody ostatních sérií, kterých se účastníme, vidět nás můžete už tuto neděli v Mostě na prvním kole Carbonia Cupu,“ dodal Martin Jansa. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků