Vánoce v podání domácích mazlíčků - pro někoho roztomilost, pro jiné zvrhlost
Lidé si často pořizují domácí zvíře z důvodu osamělosti a touhy se o někoho starat a být bezmezně milováni. Následně se k němu nechovají jako ke zvířeti, ale personifikují si ho. Přisuzují mu zcela jiné vlastnosti, než ve skutečnosti má a často i popírají jeho přirozené potřeby.
Samozřejmě většina těchto páníčků to se svými miláčky myslí dobře a rozhodně jim nechce vědomě ubližovat, nicméně tak bohužel činí.
Na adventní procházku jedině stylově.
Foto: Profimedia.cz
„Pes je například zvyklý žít ve smečce. Musí mít v její hierarchii jasně vymezené místo. To platí i pro jeho život v lidské rodině. Když ho nemá, bývá zmatený a nastávají s ním velké problémy. Rád poslouchá vůdce smečky, ale běda, když se vůdcem lidské smečky stane on. Pak vás začne terorizovat, chová se nezvladatelně, nesnesitelně a často i agresivně,“ vysvětluje psycholožka Alice Vondrová.
I když se ale špatně zvířata nechovají, neznamená to, že jsou šťastná. I psy mohou začít trápit duševní problémy z přehnané péče.
Výraz kočky hovoří o všem...
Foto: Profimedia.cz
Lidé přitom za své mazlíčky utrácejí nemalé peníze. V touze dopřát jim to nejlepší kupují vybraná jídla, nejrůznější potravinové a výživové doplňky či jim dopřávají pravidelnou péči v psích salonech.
Parťáci do nepohody...
Foto: Profimedia.cz
V tomto směru jistě činí dobře, ale v dalších věcech už tomu tak být nemusí. Zvlášť týká-li se to nákupu často nesmyslných hraček, oblečků a obojků.
Zachraň se, kdo můžeš...
Foto: Profimedia.cz
Období, kdy to lidé s péčí o domácí zvířátka přehánějí, je často nejpatrnější právě o Vánocích.
Nejen, že své miláčky přecpávají a ubližují jim tak po zdravotní stránce, ale také je stylizují do rolí, ve kterých jim nemusí být vůbec příjemně.
Ani na nejmenší členy domácností se nesmí zapomenout.
Foto: Profimedia.cz
Možná na první pohled vypadají roztomile v oblečcích Santa Klause, ale do šťastných zvířátek mají mnohdy daleko. Ve většině případů je šťastný jen páníček.
Decentní čepeček asi nikoho nepohorší.
Foto: Profimedia.cz
Pokud to tedy se svým domácím zvířátkem myslíte opravdu dobře, popřemýšlejte nad tím, jak se k němu chováte. Jako k dítěti, plyšákovi či jiné hračce, módnímu doplňku či jako ke skutečnému zvířátku?
Ten nejlepší hlídač vánoční rodinné pohody
Foto: Profimedia.cz