Hlavní obsah
 

Jak slaví Vánoce zvířata v zoo? Pochutnávají si i na dobrotách od návštěvníků

Ovoce, zelenina, oříšky, suché pečivo nebo i staré povlečení a deky. Tím vším mohou návštěvníci pražské zoologické zahrady o Vánocích zvířata podarovat, a to i na Štědrý den. Ani oni ale ze zoo neodejdou s prázdnou - kromě již tradičního betlémského světla a vstupu pro děti za korunu si například ti nejmenší odnesou vykrajovátka, pexeso nebo obrázky se zvířátky.

 
Jak slaví Vánoce zvířata v zoo? Pochutnávají si i na dobrotách od návštěvníků

„Od 21. do 25. prosince si mohou odsud návštěvníci již tradičně odnést betlémské světlo. Dvacátého druhého prosince tu oslavíme narozeniny našeho gorilího samečka Nurua, současně si tu lidé budou moci vyrobit vánoční přání, bude připravený workshop,“ sdělila Novinkám mluvčí Zoo Praha Lenka Pastorčáková.

Návštěvníci nosí na Vánoce do zoo všelijaké pochutiny.

Foto: Novinky

Právě u příležitosti narozenin gorilího samce Zoo Praha pro návštěvníky připravila mimo jiné Edukační a herní stanoviště v Pavilonu goril, kde lidé budou moci vyrobit přání pro Nurua a jeho rodinu nebo soutěžit o drobné ceny.

Štědrý den

Přímo na Štědrý den budou moci návštěvníci do zoo také zavítat. „V zoo máme tradičně na Vánoce připravený bohatý program. Do 14 hodin mohou návštěvníci přijít, máme pro děti připraveno více dárků, naopak oni zase přinesou dárky zvířátkům. Za hlavním vchodem sbíráme do košů pochutiny pro zvířata, samozřejmě mohou návštěvníci přinést i něco jiného, například staré povlečení, které se velmi líbí našim orangutanům,“ říká Jan Petera, pracovník programového vzdělávacího oddělení.

Dary od návštěvníků dostanou obyvatelé zoo od ošetřovatelů až v následujících dnech, na Štědrý den ale rozhodně nijak ochuzeni nebudou. Že se jedná o speciální den, poznají zvířata i na stravě, například želvy dostanou výjimečně místo sena zelené krmení.

„Budou dostávat listovou zeleninu, ale v přiměřeném množství. Hlavně kadeřávek, čínské zelí a římský salát, jiné druhy salátů nedáváme,“ dodává Nataša Velenská, vrchní chovatelka plazů a obojživelníků.

Vánoční program Zoo Praha
Přinesení betlémského světla
Oslava 7. narozenin Nurua a výroba vánočních přání
Štědrý den v zoo
Vánoční svátky v Rezervaci Bororo
Vánoční nadílka u zvířat


Může se vám hodit na Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků