Hlavní obsah

Melania Trumpová ukázala světu vánoční výzdobu Bílého domu

2. 12. 2019, 15:56
Novinky, das

Slavnostní odhalení vánoční výzdoby Bílého domu je vždy velmi očekávanou událostí. První dáma USA Melania Trumpová na ní se svým týmem pracovala již od července. I letos zůstal ústředním tématem výzdoby patriotismus a opět se jedná o velkolepou podívanou.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Melania Trumpová ukázala vánoční výzdobu Bílého domuVideo: AP

 
Článek

Duch Ameriky je patrný v každé místnosti i chodbách, ve kterých je na každém okně vánoční věnec vyzdobený ozdobami „Be Best”.

Dominantou je i letos oficiální vánoční strom, osmnáctimetrová jedle douglaska, jež pochází z pensylvánské farmy Mahantongo Valley Farms.

V loňském roce mnozí lidé zkritizovali Melanii Trumpovou za červené ozdoby, jež byly různě rozesety v celém domě. Ovšem historici ji brání. Červená dle nich reprezentuje pruhy nalezené v prezidentské pečeti, jež jsou symbolikou chrabrosti a statečnosti.

„Navíc první strom s červenými ozdobami představila již v 70. letech Betty Fordová a jednalo se o tradici, která byla poté dodržována každý rok. Až do doby, než v Bílém domě měla na starost výzdobu Michelle Obamová,“ vysvětluje pro Time Coleen Christian Burkeová, autorka knihy Vánoce s prvními dámami, ve které jsou zaznamenány Vánoce v Bílém domě od Jacqueline Kennedyové Onassisové po Michelle Obamovou.

Náročnost zdobení Bílého domu spočívá především v čase. Desítky dobrovolníků na to mají jen několik dní, během nichž musí vše dovést k dokonalosti.

Může se vám hodit na Seznamu:

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků