Pouze šest procent domácností připravuje tradiční štědrovečerní jídla, jako je kuba nebo jiné houbové recepty. Přesto ale 80 % lidí bude na Štědrý den připravovat klasický bramborový salát, ovšem řízkům dá přednost před smaženým kaprem 55 % z nich.

Čím dál více si ale pokrmy z hub oblíbili vegetariáni, kterých jsou v Česku zhruba dvě procenta, nemají ale žádné speciální vánoční menu.

„To, co si vegetarián připraví na vánoční tabuli, jí během celého roku. K obecně rozšířeným mýtům patří spojování vegetariánů s výhradní konzumací tofu. Ti přitom daleko častěji jedí jeho chutnější variantu – tempeh. Ten je možné připravit v kombinaci s dalšími surovinami stejně jako řízek – usmažený v trojobalu,“ popisuje Tomáš Vobořil, majitel vegetariánské restaurace Podolka.

Alternativní pokrmy jsou lépe stravitelné

Vegetariáni a vegani nahrazují majonézu v bramborovém salátu sojanézou, vegetariáni pak mohou použít bílý jogurt. Zejména i díky těmto náhražkám bývají pokrmy takto se stravujících lidí lehčí a snadno stravitelné.

Sto tisíc Čechů se potýká s alergií na lepek, tudíž i celiaci musí přemýšlet nad skladbou štědrovečerní tabule.

„Klasickou rybí polévku mohou celiaci zahustit kukuřičnou jíškou nebo rozmixovanou rýží. Populární jsou také různé variace krémových polévek nebo jednodušší vývary. Mouku a strouhanku na obalovaný řízek je možné nahradit trojobalem kukuřičným nebo místo kukuřičné strouhanky použít quinoové vločky,” radí Vobořil.

Cukroví nás nebaví péct

Každá desátá rodina nepeče vánoční cukroví a dává přednost kupovanému od cukrářů nebo ze supermarketu, ukázal vánoční průzkum KPMG. Jako důvod 47 % dotázaných uvedlo, že je pro ně pečení časově náročné, 28 % tradiční vánoční cukroví nebaví připravovat a péct.

Pozitivní je ale fakt, že když už se rozhodneme pro cukroví kupované, většinou pořizujeme to od ověřených cukrářů nebo od známých. Pouhá dvě procenta z nás koupí vánoční cukroví v supermarketu.

„Češi se stále více zajímají o to, co jedí, a vyhledávají proto kvalitnější potraviny. Pozitivní trend v gastronomii se tak projevil i při nákupu vánočního cukroví,“ konstatuje Marika Konečná z KPMG.

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz: