Hlavní obsah
Václav Horáček Foto: Břetislav Fiala, ČTK

Bývalý starosta Železného Brodu Václav Horáček byl původně členem hnutí Starostové pro Liberecký kraj, později vstoupil do TOP 09. Za ní zasedal mezi lety 2010 až 2017 v Poslanecké sněmovně.

Václav Horáček Foto: Břetislav Fiala, ČTK
Václav Horáček

Odmaturoval na gymnáziu v Jablonci nad Nisou a následně absolvoval Pedagogickou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyněho. Po studiích několik let vyučoval na základní škole a dotáhl se až na post zástupce ředitele železnobrodské základní školy. V roce 1994 byl nejprve zvolen zastupitelem a radním, poté starostou Železného Brodu. Ve funkci skončil po 16 letech.

V roce 2008 vstoupil do hnutí Starostové pro Liberecký kraj a v tomtéž regionu se stal členem zastupitelstva, kde mu byla přidělena funkce místopředsedy výboru pro výchovu, vzdělání, zaměstnanost a sport. O čtyři roky později už mandát naobhájil.

Z pozice lídra liberecké kandidátky TOP 09 získal v roce 2010 křeslo ve Sněmovně. O rok později do TOP 09 vstoupil. Poslanecký mandát obhájil i v roce 2013, ve Sněmovně byl místopředsedou výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. O čtyři roky později vedl do voleb kandidátku TOP 09 v Libereckém kraji, přesto se mu mandát obhájit nepovedlo.

Václav Horáček je ženatý a má tři děti.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků