Rangers vydřeli jen bod a pomohli do play-off Bostonu

NEW YORK

Hokejisté New Yorku Rangers se pohybují na velmi tenkém ledě. Tři zápasy před koncem základní části potřebují každičký bod jako sůl, přesto je rozdávají outsiderům. Nedávno v Madison Square Garden zaváhali se slaboučkým Pittsburghem, v pondělí na vlastním ledě vydolovali jen jeden bod z klání s Atlantou.

Jezdcům nepomohly ani dvě asistence Petra Nedvěda, v prodloužení prohráli 3:4.

V utkání ukázal obě své tváře Eric Lindros. Mohutný centr exceloval ve třetím dějství a táhl družinu z Manhattanu za úspěchem. V jedné ze svých nejlepších letošních třetin pomohl Rangers stáhnout dvoubrankový deficit, ale v prodloužení, kdy domácí nutně potřebovali získat bod navíc, zbytečně oslabil své mužstvo. Po souboji s Marcem Savard šel pykat za nebezpečnou hru vysokou holí. Rangers se pak bránili ve třech proti čtyřem a náporu Thrashers neodolali, Yannick Tremblay ve třetí minutě nastavení napálil kotouč z první a ten se zastavil až v síti. "Je to směšné. Nefauloval jsem, jen jsem mu přizvedl hokejku a on se svou holí trefil do hlavy," láteřil Lindros.

Přímý souboj napoví

Jezdci zatím v sezóně nasbírali 77 bodů, o tři méně než Islanders, kteří ve Východní konferenci zatím okupují osmou, poslední postupovou pozici. Ostrované mají navíc zápas k dobru, ale jejich herní pohoda také není zrovna optimální. O tom svědčí včerejší debakl s New Jersey 0:6.

Oba městští rivalové se o klíčové body utkají právě dnes a pro oba týmy to bude nejspíš zápas roku. Pokud se v noci budou radovat Islanders, k zajištění účasti v play-off jim bude stačit již jen jeden další bodík. Neúspěch by pro nejbohatší klub Rangers naopak znamenal již šestou sezónu v řadě bez možnosti bojovat o Stanley Cup.

Poloviční bodový zisk Rangers a remíza na ledě Tampy již zajistily postup do play-off Bostonu.

Hejduk finišuje

Detroit doma porazil Nashville 3:0, Rudá křídla tak dolétla k prvenství v Centrální divizi. Motivace do posledních bojů základní části však Red Wings nechybí, ještě mají šanci předstihnout Dallas a z prvního místa Západní konference si zajistit výhodu domácího prostředí v play-off. Texaské Hvězdy se rozhodně nehodlají dobyté pozice jen tak vzdát, včera stejným poměrem jako Detroit porazily Buffalo.

V dresu coloradské Laviny opět nebyl k zastavení Milan Hejduk. Český forvard vsítil dvě branky a přidal asistenci, Avalanche zvítězili 3:1. Hejduk snížil náskok Markuse Näslunda v honbě za trofejí Maurice Richarda pro nejlepšího střelce na jediný gól, nyní má na holi 46 zářezů.

5. St. Louis +794110622245:20998
6. Minnesota +794110127193:17093
15. Columbus78287340202:25066

Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Na prvních třech místech v konferencích jsou vedoucí týmy jednotlivých divizí. Tým označený + má jistou účast v play off, tým označený x má jisté prvenství v divizi.

Statistika

Boston - Tampa Bay 2:2 po prodl.

Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 - 0:0. Branky: 14. Boynton, 45. Knuble - 2. Fedotěnko (Prospal), 33. Modin. Střely na branku: 35:17. Diváci: 16.856.

Carolina - Montreal 0:4

Třetiny: 0:3, 0:1, 0:0. Branky: 9. Koivu (Bulis), 16. Bouillon, 20. Zedník, 33. Audette (Bulis). Střely na branku: 33:21. Diváci: 14.157.

New York Rangers - Atlanta 3:4 v prodl.

Třetiny: 0:1, 0:1, 3:1 - 0:1. Branky: 42. B. Mironov, 43. M. Messier (Nedvěd), 57. Kovaljov (Nedvěd) - 20. a 56. Savard, 21. Vjačeslav Kozlov, 63. Tremblay. Střely na branku: 41:25. Diváci: 18.200.

Pittsburgh - Philadelphia 1:6

Třetiny: 1:1, 0:3, 0:2. Branky: 7. Pushor (Straka) - 20. Handzuš, 23. Primeau, 29. Kapanen, 31. Somík, 52. M. Murray, 56. LeClair. Střely na branku: 17:28. Diváci: 12.505.

Detroit - Nashville 3:0

Třetiny: 0:0, 1:0, 2:0. Branky: 33. Yzerman, 54. Fjodorov, 59. Zetterberg. Střely na branku: 24:27. Diváci: 20.053.

St. Louis - Edmonton 5:5 po prodl.

Třetiny: 2:1, 2:1, 1:3 - 0:0. Branky: 13. MacInnis, 20. Mellanby, 26. Stillman, 34. Demitra, 49. Drake - 7. Horcoff, 30. Comrie, 46. Isbister (Hemský), 54. Bergeron, 59. Moreau. Střely na branku: 30:30. Diváci: 18.503.

Minnesota - Calgary 3:0

Třetiny: 0:0, 2:0, 1:0. Branky: 26. Ronning, P. M. Bouchard (Kuba), 60. Laaksonen. Střely na branku: 16:26. Diváci: 18.568.

Dallas - Buffalo 3:0

Třetiny: 2:0, 0:0, 1:0. Branky: 8. Matvichuk, 10. Morrow, 59. DiMaio. Střely na branku: 21:18. Diváci: 18.532.

Colorado - San Jose 3:1

Třetiny: 1:1, 1:0, 1:0. Branky: 17. a 58. Hejduk (na první Škoula), 29. Morris (Hejduk) - 10. Sturm. Střely na branku: 28:23. Diváci: 18.007.

Phoenix - Los Angeles 4:5 v prodl.

Třetiny: 1:2, 0:0, 3:2 - 0:1. Branky: 44. a 58. Mike Johnson (na první Hrdina), 2. Mara (Hrdina), 55. Ranheim, - 19. a 49. Pálffy (na druhou Modrý), 20. Belanger, 51. Laperriere (Žižka), 62. Kelly. Střely na branku: 33:27. Diváci: 11.802.