Havlát Ottawu nespasil

PRAHA

Český útočník Martin Havlát z Ottawy vstřelil v pátečním utkání hokejové NHL Washingtonu dvě branky, ale jeho týmu to k vítězství nestačilo. Soupeř i díky gólu a asistenci Slováka Petera Bondry vyhrál 3:2. Na obě Havlátovy trefy přihrál Václav Varaďa, jednu asistenci měl také Radek Bonk.

Polorozbořená kaple v Karviné - Dolech

"Je hezké dát dvě branky, ale když tým prohraje, člověka to tolik netěší," přiznal Havlát. "Myslím, že jsme nehráli po celých šedesát minut stejně dobře. Slušný výkon jsme předvedli jen ve třetí třetině, ale to v takovémhle zápase na výhru stačit nemůže. Navíc jsme v ní nedali góly. Kölzig chytal úžasně během celého utkání," řekl Havlát, který dal v letošní sezoně už 23 branek.

Do rekordních statistik NHL se v tomto utkání zapsal rozhodčí Kerry Fraser, který pískal už 1475. zápas v NHL, čímž vyrovnal výkon Andyho van Hellemonda.

Islanders nahráli svému městskému rivalovi

Pokud by tým New York Islanders dokázal v pátek porazit Toronto, s velkou pravděpodobností by již dokráčel do play off. Jenže Ostrované prohráli 2:5 a sousedním Rangers ještě dali šanci se na jejich osmou příčku bodově dotáhnout.

K úspěchu domácím nepomohl ani letošní devátý gól obránce Romana Hamrlíka. I v dresu Toronta úřadovali Češi. Vítěznou branku vstřelil Tomáš Kaberle a čtvrtou trefu přidal Robert Reichel.

Montreal se pomalu loučí

Hokejisté Montrealu prohráli v Buffalu 1:4, s nulovým bodovým ziskem odešli z ledu popáté z posledních šesti duelů a jejich naděje na postup do vyřazovacích bojů zůstala jen v teoretické rovině. Canadiens musí vyhrát všechny čtyři zbývající zápasy základní části a doufat, že New York Islanders naopak nevytěží z pěti utkání ani bod.

Hlavní zásluhu na vítězství Buffala měl Taylor Pyatt, který do utkání nastoupil po čtyřzápasové pauze způsobené otřesem mozku a hned vstřelil do sítě montrealského gólmana Mathieua Garona svůj první hattrick v NHL.

"Byl jsem docela šokován, protože jsem o něčem podobném ani nepřemýšlel," řekl Pyatt, po jehož třetí trefě zůstali trochu překvapeni i domácí diváci. Na hattricky v podání svého týmu nejsou v letošní sezoně zvyklí, a tak na led dle tradičního zámořského zvyku dopadla pouze jediná čepice.

Minnesota sebrala Chicagu vítězství

Edmonton porazil Columbus 4:0 hlavně díky výkonu svého gólmana Jussiho Markkanena, jenž pokryl všech 26 střel a připsal si páté čisté konto v zámořské kariéře. Jednou asistencí se na povinném vítězství nad posledním týmem Západní konference podílel Aleš Hemský.

Minnesota prohrávala s Chicagem od 57. minuty poslední třetiny 2:3 a zdálo se, že body z tohoto duelu již nevytěží. Jenže 37 sekund před třetí sirénou Cliff Ronning při power play vyrovnal a hned ve druhé minutě nastaveného času Richard Park po přihrávce Slováka Mariána Gáboríka zajistil domácím vítězství 4:3.

Vedoucí tým Atlantické divize z New Jersey přijel na led Atlanty jako jasný favorit a tuto úlohu potvrzoval. Devils přestříleli soupeře v poměru 44:18, ale recept na domácího brankáře Pasiho Nurminena našli jen jednou. Scott Gomez dokázal svou trefou odpovědět na gól Marca Savarda a zápas skončil nerozhodně 1:1.

5. Colorado +773813818230:18297
6. Minnesota +784010127190:17091