Hlavní obsah
V říjnu 2010 oslaví mikovická pětitřídka rovnou stovku. Foto: Martin Tlustý

Čtyři roky ve funkci, dva tituly mistrů světa, dva propadáky. Taková je bilance trenéra Jaroslava Holíka u reprezentace hokejové dvacítky. Po návratu z kanadského Halifaxu, dějiště posledního mistrovství světa, se zdá, že svérázný kouč vedl mladíky naposled.

V říjnu 2010 oslaví mikovická pětitřídka rovnou stovku. Foto: Martin Tlustý
Holík hovořil o odchodu

"Nechte mě vydechnout do konce ledna. Myslím si ale, že už pokračovat nebudu. Když trenér dvakrát za sebou neuspěje, tak by byla hloupost ucházet se o post znovu," uvedl šedesátiletý kouč po návratu ze šampionátu. Holík má s hokejovým svazem smlouvu do 31. ledna.

Češi po prohře ve čtvrtfinále s USA podlehli i Slovensku a skončili jen o příčku výš než na předchozím mistrovství. "Herně se mi turnaj z našeho pohledu líbil, ale šesté místo mě rozhodně neuspokojilo. Dali jsme méně gólů než soupeř, což rozhodlo," zhodnotil lakonicky vystoupení týmu.

Problém střelecké impotence

Hráči si podle jeho slov sice šance vytvářeli, ale nedokázali je proměňovat. "Třeba proti Slovákům jsme zkoušeli čtyřikrát blafák a gól nedali," poukázal na závěrečné vystoupení na mistrovství, v němž vyšli Češi střelecky naprázdno. Spokojen byl jen s výkony některých hráčů, konkrétní však nebyl. "Každý mohl udělat něco lépe. Co, to si ale nechám pro sebe. Pokud však vyměníte dva tři hráče, tak to nezmění herní styl. Dávat góly je problémem celého našeho hokeje," podotkl Holík.

Toho, že se před rokem znovu ucházel o funkci trenéra juniorské reprezentace i po propadáku na mistrovství v domácím prostředí, Holík nelituje. "Bylo mi to nabídnuto, tak jsem pokračoval. Nemohu litovat, když jsem se tak rozhodl. Nejlepší by bylo odejít po dvou titulech, ale já jsem se holt rozhodl takhle," řekl rozhodně kouč.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků