Hlavní obsah
 

Na horách připadne další sníh, konec týdne bude opět větrný

Větrné počasí ovlivnilo počasí v úvodu týdne a totéž se stane i v jeho závěru. O víkendu bude vítr zesilovat kvůli dalším frontálním systémům. Teploty by některé dny měly opět stoupat vysoko nad hranici 10 stupňů Celsia, sdělila Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 
Na horách připadne další sníh, konec týdne bude opět větrný

Jestliže pondělní ráno bylo na mnoha místech velmi teplé a například v Českých Budějovicích se teploty dostaly na 15,1 stupně, po přechodu studené fronty se začalo skokově ochlazovat, a to až o 6 stupňů za hodinu.

V úterý bude převážně oblačno až zataženo s občasným deštěm či přeháňkami, které budou od středních poloh smíšené či sněhové. V noci teploty klesnou na 4 stupně až 0, přes den se dostanou na 3 až 7. Silný vítr bude mít v nárazech rychlost do 90 kilometrů v hodině.

Ve středu bude oblačno až zataženo, občas s deštěm nebo přeháňkami, které opět budou od středních poloh sněhové. Během dne by se mělo vyjasnit až na polojasno. Ráno teploty klesnou na 2 až –2 stupně, přes den vystoupají na 2 až 6. Vítr by měl být v nárazech do 70 kilometrů v hodině.

Oblačno až polojasno bude zpočátku převládat ve čtvrtek. Během dne však bude přibývat oblačnosti a přidá se déšť, přeháňky a od vyšších poloh opět i sněžení. Noční teploty klesnou na  2 až –2, denní maxima se budou pohybovat mezi 3 a 7 stupni.

V pátek by již mělo pršet pouze ojediněle. Bude převážně oblačno až polojasno, na horách se opět objeví sněhové vločky. Ranní minima klesnou na 2 až –2 stupně, přes den se rtuť teploměru dostane na 4 až 8 stupňů.

V sobotu bude převážně oblačno až polojasno. Ranní minima setrvají kolem nuly, přes den se teploty dostanou na 6 až 10 stupňů. Znovu začne zesilovat vítr.

V neděli by mělo převládat oblačné počasí, které místy doprovodí déšť či přeháňky. V noci se teploty dostanou na 5 až 1 stupeň, přes den vystoupají na 9 až 13. I nadále bude foukat čerstvý vítr.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků