Hlavní obsah

Deštivé dny ještě chvíli vydrží, listopad bude spíš teplý

Vlhké počasí potrvá i v příštím týdnu, další listopadové týdny už by měly být sušší, v dlouhodobém výhledu to v sobotu uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Teploty v tomto období budou mírně nad normálem nebo normální.

Deštivé dny ještě chvíli vydrží, listopad bude spíš teplý

Výhled platí pro období od 4. listopadu do 1. prosince. „V následujících čtyřech týdnech se očekávají teploty většinou na horní hranici běžných hodnot pro danou roční dobu, v závěru měsíce i nad touto hranicí. Celkově budou teploty do konce listopadu slabě nadnormální nebo normální,“ uvádějí meteorologové.

V následujícím týdnu se teploty přes den dostanou opakovaně nad 10 stupňů, přičemž noční teploty by se měly udržet nad nulou. Průměr nejvyšších denních teplot ovšem bude už pod 10 stupni, v dalších týdnech pak bude postupně klesat.

Předpověď počítá pro příští týden také s deštěm a přeháňkami. Jako celek bude ovšem zbytek listopadu spíš sušší.

„Relativně nejvíce srážek očekáváme v prvním předpovědním týdnu (od 4. 11.), v ostatních týdnech by se týdenní srážkové úhrny měly pohybovat na rozhraní průměrných až podprůměrných hodnot,“ stojí ve zprávě ČHMÚ.

Aktuálně je v platnosti také výstraha před silným větrem, týká se východu České republiky. Horská služba také varuje před vznikem ledovky ve vyšších polohách Krkonoš.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků