Na stánku Kia asi nejvíc zaujme sériová podoba kombíku Kia cee´d [celá zpráva], ale jistě nezapadne ani kabriolet ex_cee´d cabrio. Jak je jasné z názvu, zatím se nejedná o sériovou verzi, ale pouze o koncept. V budoucnu se však může stát, že korejský výrobce se vrhne i do tohoto segmentu.

Kia ex_cee´d cabrio nabízí sice klasickou dvoudveřovou karoserii, ale na základu pětidveřového hatchbacku. Ten byl hotov dřív než třídveřový, takže bylo patrně potřeba sáhnout po něm, aby se plnily termíny. Střecha je klasická plátěná, což je možná dobře. Další kupé-kabriolet s minimálním kufrem by už byl asi moc.

Dále čtěte o Kia cee´d
Kia cee´d jako kombi
Verze N1 pro Kia cee´d
Hatchbacky třeste se, přijíždí cee´d
Kia ze Žiliny má jméno
Kia představuje model, který bude vyráběn v Žilině

Kia navíc v Ženevě ukáže svůj první hybridní vůz Rio Hybrid sedan. Patrně půjde o klasickou koncepci s elektromotorem, který bude sloužit zároveň jako startér a motoru bude jen pomáhat při rozjíždění a akceleraci.

Sourozenec u konkurence

Na závěr bychom ještě chtěli ještě připomenout premiéru konkurenčního Hyundaie i30. Nový vůz i30, který se bude vyrábět v Nošovicích, má společný základ s automobilem Kia cee´d.

Dále čtěte o Hyundai i30
Hyundai představuje nošovický model i30
První fotografie Hyundaie Arnejs
Hyundai míří do segmentu C

Stejný podvozek, motory, brzdy, převodovky... Jen karoserie je jiná. I když i zde to vypadá, že obě automobilky měly hodně společných nápadů.

Schválně porovnejte: vlevo Kia cee´d a vpravo pak Hyundai i30.

:. Kliknutím na obrázek jej zvětšíte do původní velikosti