Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Zachránil život policistovi, karma zaúřadovala velmi rychle

Pravidlo o tom, že karma o sobě dává hlasitě vědět, opět zafungovalo. Tentokrát byl odměněn třiatřicetiletý Brit Anthony Canty, jenž před několika týdny zachránil život policistovi. Teď se může radovat z jackpotu ve výši jednoho milionu liber (30 milionů korun), který získal v loterii. S příběhem se svěřil v pořadu Good Morning Britain.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Zachránil život policistovi, karma zaúřadovala velmi rychle

„Zrovna jsem byl v ranním vlaku do práce. Podíval jsem se na vylosovaná čísla a zavolal jsem partnerce, že jsme asi vyhráli 100 tisíc liber (tři miliony korun),” říká Canty, jenž pracuje ve vodohospodářství.

„Nejdřív mi to nevěřila, šla zkontrolovat čísla a volala mi zpátky: ‚Ne, Anthony. My nevyhráli sto tisíc liber, my vyhráli milion liber (30 milionů korun),‘,“překvapila Cantyho dlouholetá partnerka Katie Sullivanová. Ani pohádková výhra neudělá v rodině příliš velký zásah.

Dobrým lidem se dějí dobré věci.
zachráněný policista

„Víte, já mám svoji práci rád a nechci dávat výpověď. Nechci všechny peníze utratit. Ale určitě pojedeme s dětmi do Disneylandu na Floridu,” plánuje dvojnásobný otec, jak s výhrou z loterie EuroMillions naloží.

Canty potvrzuje, že nehodlá utrácet ani za partnerku. „No, řekl bych, že má všechno - má totiž mě,” zažertoval dobře naladěný výherce, jenž během karantény zajišťuje kvalitu vody pro nemocnice a pečovatelské domy v Londýně.

Karma?

Mohlo by se zdát, že výhra přišla jako odměna za záchranu života policisty, kterému pomohl první pomocí před několika týdny. „Měl po směně a zkolaboval. Známe se z autobusu, jezdíme spolu do práce a z práce. Toho dubnového večera jsme jeli společně jako často před tím, když se mi najednou zhroutil do klína. Nikdy jsem v podobné situaci nebyl, tak to bylo trochu děsivé. Ale dokázal jsem mu poskytnout první pomoc,” říká Canty, který s pomocí operátora na tísňové lince provedl policistovi masáž srdce a vyčkal na příjezd ambulance.

Policista strávil několik dní na jednotce intenzivní péče, ale srdeční příhodu přežil, a to i díky pohotovému zásahu Cantyho. Později vyjádřil svému zachránci vděk a pomyslně jej přijal do vlastní rodiny.

„Dobrým lidem se dějí dobré věci,” okomentoval policista výhru Cantyho.

Po výhře si vzal výherce jeden den volna, aby s partnerkou a dětmi oslavili na zahradě výhru, ale v plánech zůstává nadále střídmý. „Možná se rozhodneme, že se přestěhujeme do nového domu, ale prioritou je jednoznačně zajistit naše dvě malé dcery do budoucna,” dodal Canty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků