Hlavní obsah
Šéf michelinského průvodce Gwendal Poullennec. Foto: Christian Hartmann, Reuters

Michelin rozdával ve Francii hvězdičky, letos s jednou nevídanou změnou

Renomovaný francouzský gastronomický průvodce Michelin v pondělí uděloval své hvězdičky i přesto, že restaurace v zemi galského kohouta byly loni kvůli pandemie koronaviru dlouhé měsíce uzavřené. Na rozdíl od minulých let ale vzhledem k výjimečné situaci žádné neodebíral.

Šéf michelinského průvodce Gwendal Poullennec. Foto: Christian Hartmann, Reuters
Michelin rozdával ve Francii hvězdičky, letos s jednou nevídanou změnou

Novým premiantem, který se může pyšnit třemi hvězdičkami, se stal šéfkuchař Alexandre Mazzia z Marseille. Ke dvěma hvězdičkám, jež jeho podnik získal teprve před dvěma lety, v pondělí přidal třetí a zařadil se tak mezi gastronomickou extraligu. Ta ve Francii a v Monaku čítá celkem třicet restaurací a kaváren.

Prezentace nového gastronomického průvodce pro Francii se uskutečnila v restauraci Julese Vernea ve druhém patře Eiffelovy věže, ale bez publika. Veřejnost mohla ceremonii sledovat jen v internetovém přenosu.

Francouzská gastronomie utrpěla loni kvůli pandemii těžkou ránu. Po jarní uzávěře přišla v říjnu další, která trvá dosud a jejíž konec vláda odsunula zatím na polovinu února. Některé restaurace se proto snaží omezit ztráty tím, že nabízejí rozvozy jídel nebo jejich prodej skrz výdejní okénka.

„Francouzští kuchaři drží hlavu vzhůru,“ poznamenal v pondělí šéf michelinského průvodce Gwendal Poullennec. Michelin letos také výjimečně žádné hvězdy neodebral.

Inspektoři Michelinu prováděli své utajené inspekce od května do října, kdy Francie uvolnila restrikce v odvětví gastronomie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků