O The Grand Tour bylo během roku hodně slyšet. Tvůrci pořadu fanoušky v týdnech před premiérou zásobovali vtipnými videoklipy, ale o největší rozruch se v uplynulých měsících postaral Richard Hammond, který měl hned dvě nehody.

K té první došlo v březnu během natáčení v Mozambiku, ale nejednalo se o nic až tak vážného. Záběry z té druhé už ale obletěly celý svět. Hammond v červnu během závodu do vrchu vyletěl s vozem Rimac Concept One ze silnice, načež elektrický supersport shořel. Sedmačtyřicetiletý moderátor se z něj ale včas stihl dostat. [celá zpráva]

Právě Hammondova nehoda byla vyvrcholením nového dílu, ale popořadě.

Video

James May je stále naživu. Moderátoři si udělali legraci ze svých neustálých nehod

První série začala velkolepě megalomanskou pouštní scénou za desítky miliónů korun, ale tempo během dalších dílů postupně opadalo a především v pořadu byly pasáže, které nefungovaly.

Segment Celebrity Braincrash se slavnými osobnostmi, který byl každým dalším opakováním víc a víc trapný, zmizel. Stalo se tak na vyžádání fanoušků, jak přiznali sami moderátoři. Nahradil ho souboj dvou celebrit závodících na trati v rychlém jaguaru. Jako první se představili David Hasselhoff a Ricky Wilson a vypadalo to jako návrat ke kořenům, který by mohl díky větší dynamice fungovat dlouhodobě.

Pryč je i rádoby humorné strefování do obyvatel země, kam The Grand Tour zrovna zavítala. Putovní stan teď totiž nastálo sídlí na poli pár kilometrů od Clarksonova domu v hrabství Gloucestershire. A padáka dostal i zoufale nevtipný americký testovací jezdec. Show hledala nového, což ilustrovala zábavná videa na YouTube kanálu pořadu, ale zatím nevíme, kdo jím bude.

Clarkson, Hammond a May na premiéře The Grand Tour v New Yorku.

Clarkson, Hammond a May na premiéře The Grand Tour v New Yorku

FOTO: Profimedia.cz

Kromě zmíněného souboje celebrit už se ve studiu jen povídalo o autech v rámci Convesation Street, která tak přežila první sérii. Zbytek pořadu patřil testu tří vozů ve Švýcarsku. Lamborghini Aventador S, Honda NSX a Rimac Concept One. Tři parádní auta, tři prostořecí moderátoři, krásná příroda a krásné záběry –- tam nemůže být nic špatně.

Hammondova nehoda, o níž všichni věděli, že vyjde na konec pořadu, se moc nerozpitvávala. Ostatně napsáno toho bylo dost už před půl rokem, kdy k ní došlo. Pár záběrů na hořící vůz, zdravotníky a vrtulník, střih do studia a přesně takové ukončení, jaké bychom očekávali.

Z upoutávky na druhou sérii to vypadá na pořádnou jízdu, ale šikovný střihač dokáže zázraky, takže si budeme muset počkat, jak to bude doopravdy. Nicméně zatím to vypadá, že Clarkson a spol. si nedostatky první série velmi dobře uvědomili, a pokud nabídnou klasiku, se kterou léta sbírali úspěchy, nemůžou zklamat. Ostatně nic revolučního už asi vymyslet nelze, a hlavně většině fanoušků prostě jen stačí, když se budou hodinu bavit a zapomenou na všední starosti.